ciniminisek

Metry krychlové – prosíííím

Jak vypočítám metry krychlové v místnosti?Jde mi to o to,že potřebujeme koupit krbová kamna s výměníkem.Kamna mají výtopnost 299 až 368 metrů krychlových a já potřebuji s počítat zda-li nám to stačí ale nevím jak.Moc díky za rychlou odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Délkašířkavýška místnosti! Příklad. D=5 m* Š=3 m * V= 2,5m = 37,5 m3

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud má místnost jiný tvar, než hranol – kvádr, tak si ji musíte rozdělit na dva kvádry, které spočtete samostatně a pak sečtete.

poa.li

Změřte šířku, délku a výšku místnosti v metrech. Tahle tři čísla vynásobte a dostanete požadovanou hodnotu v metrech krychlových.