„Metody“ měření spokojenosti.

Prosím nevíte jaké se používají metody měření spokojenosti, tak aby výsledkem byl „výpočet“?
Například jak vypočítat dotaz pomocí škálování?
Neznáte nějakou knihu nebo odkaz, kde jsou zmíněny metody tohoto měření?
Myslím vyhodnocení dotazníkového šetření. Nemůžu ho jen popsat kolik % odpovědělo tak a tak, ale nějakým způsobem ho vypočítat. Děkuji mnohokrát.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud si myslíš že % vyjádření odpovědí na vhodně zvolenou otázku je nedostačující, tak to zkus takhle :
Ještě sem dostat ten odkaz ??

atrey.karlin.mff­.cuni.cz/~mor­f/vyuka/pas/sli­dy/PAS01.pdf

Musíš ho překopírovat a pak rozkliknout.

Další odpovědi
Conchus

Existuje „Hodnotová analýza“. Tu je potřeba prostudovat. Doporučuji také aspoň začátečnický kurs matematické statistiky. Zejména při porovnávání různých populačních skupin a při výpočtu výběrových parametrů. Jen výpočet průměru nebo procenta je dost málo, aby ten průzkum zaplatil.