vvaasseekk

metody kontrolování hesel na internetových stránkách

Můžete mi někdo napsat názvy metod kontrolování hesel na internetových stránkách ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

ne.

jsou to placené služby.

klidně se mi ozvěte na mail, domluvíme se.

Další odpovědi
Michal Kole

U nekterých webových serverů je heslo uloženo v databázi nezašifrovaně, takovým se vyhněte. Poznáte to, že kliknete na zapomenuté heslo a na mail Vám příjde heslo co jste si zadal

Servery, které mají heslo zašifrované v databázi vám po zapomenutí příjde heslo nové.

Ani admin heslo nevidí. Vidí jen jeho „hash, otisk, něco jako číselný popis. Vy napíšte heslo do formuláře, webový skript udělá z hesla otisk a ten otisk pak porovná s tím co je v databázi a podle toho povolí či nepovolí přístup na server“.

Sice jsem četl, že existují metody jak to rozšifrovat, ale admin to nepotřebuje dělat, protože má k datům svůj administrátorský přístup.

Pokud budete třeba a nějaký download server ukládat porno, kradené filmy, tak admin to stejně musí vydat policii a k tomu má svůj admin přístup.