Meteostanice s připojením na internet

Jak funguje meteostanice s usb připojením na net?Znamená to,že musím mít neustále zapnutý PC?Nemám připojení přes WiFi,jen pomocí kabelu.

Odpovědi
mosoj

Přesně tak. Je to ale důležité „jenom“ pro předpověď počasí.
Meteostanice si předpověď stahuje z některého meteorologického serveru.
Nebo se připojení k PC používá pouze k ukládání dat z vlastního měření.

Je to velmi nepraktické a proto se raději používají meostanice které přijímají předpověď přímo samy radiovým signálem DCF.

http://www.con­rad.cz/meteos­tanice-s-predpovedi-pocasi.c0514070

Alesh

Chtělo by to odkaz, kterou máš přesně na mysli.
Obecně si myslím, že to bude fungovat tak, že meteostanice si dat ukládá do sebe a když ji přes USB připíchneš ke kompu, tak z ní ta uložená data můžeš vytáhnout. K tomu nejspíš bude i existovat nějaký SW od výrobce té meteostanice, který ti pak vykreslí všemožné grafy apod. No a pak už se jen budeš kochat nad tím, jak u vás bylo minimum –5,3°C ve 4:53. 🙂