mosoj

Metanový led .

Nedávno jsem zde toto téma nadhodil.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-metanovy-led
Smutná je reakce některých uživatelů. Že se jedná o téma vážné potvrzuje toto :
http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/253537-ohromne-mnozstvi-metanu-unika-z-arktickych-vod-primo-do-atmosfery.html

Mimo jiné to potvrzuje že se naše Země ohřívá.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Taky jsem to četla. 20 let zkoumání gejzírů metanu na Sibiři je poměrně krátká doba, ikdyž teď je jejich výskyt hojnější, ale zas nevíme, jaká situace byla před 50, 100, 200 lety. Když ti blbci „nahoře“ nebudou na Sibiři zkoušet zas nějakou atomovku či jadernou střelu (už kdysi někdo dokázal přímou úměru tajných zkoušek zbraní a výbuchů s náhlými zemětřeseními, vulkanizací, potopami a tsunami), tak může metan probublávat další stovky let, protože ho nic nevyprovokuje vybuchnout do atmosféry. Že mayové ukončili kalendář v r. 2012, tak všichni zkoumají možné souvislosti. Letos nebude náhlý konec světa, nicméně se životní podmínky budou rychle stále více zhoršovat díky stále větším a náhlejším změnám klimatu, díky stále většímu nárůstu přírodních katastrof způsobených tím, jak se chováme k matičce přírodě, ovšem čítaje i ty tajné zkoušky zbraní v mořích, oceánech a na pouštích, o kterých se pochopitělně nikde nepíše a nemluví. Já se spíš bojím té sluneční aktivity a erupcí, které se mají o letošní zimní rovnodenosti po cyklech 11 a 22 let po několika tisíci letech obě sejít v jednom období, navíc Slunce bude se souhvězdím Orion v takovém přímočarém postavení, že škodlivé energie by přímo proudily na zemi, takže vědci mají strach o narušení IT sítí po celém světě, zkolabovaly by počítače, mobily atd., a já se bojím, že jak by nikdo nevěděl, jestli druhá země nezačala na něj útočit, tak raději by z důvodu obrany zmáčkl „červené tlačítko“ a pak by nám ani Pán Bůh nepomohl.

Další odpovědi
Deli

Četla jsem to, je to děsivé… Jako by letošní zima už byla počátkem těch změn, co? A co bude dál? Nic pozitivního…

arygnoc

ja spolieham na Klausa.
Ten tvrdí, že u nás recesia nie je, že klimatické zmeny sú hlúposť.
Je to predsa prezident, tak musí mať pravdu, nie? (asi by selý text patril do úvodzoviek, nie?)

Takže všetko je tak, ako má byť.
A že má celý svet iný názor?
Ale prosím vás…

jendahun

Taky jsem to četl,je to strašné.Ráno jsme to prodiskutovávali s manželkou.Myslíme si,že to má lidstvo spočítané.Bláhově jsme si mysleli,že už dožijeme bez katastrof.Když se spojí některé náhody,nebo zákonitosti,tak to pak jde rychle.
Před asi třiceti lety jsme se smáli,když ukazovali Japonce,jak dýchají kyslík z bomb a pijí vodu z plastových lahví.Za pět let byl problém s čistým vzduchem už i v Evropě a lidi začali kupovat balenou vodu.Ty roky +/-.