hubenej

MESTSKA POLICIE

Chtel bych se optat jestli muze mit MESTSKA POLICIE reklamu na sluzebnich vozech. je dlouha asi 10 CM a siroka 8 CM. Dekuji

Odpovědi
COVERENDER

No ja myslim ze to bude reklama jejich sponzora ktery jim neco přispěl, tak by bylo docela hloupé kdyby si tam jeho reklamu nedali… To samé jsem videl u nas na sanitkách. Tam je reklam několik. Dodatek:myslim ze jim treba polepy tech aut udělali např. zdarma (pokud jak tazatel uváděl je to reklamní firma ktera se tim zabývá) a proto tam ma svoje logo-na oplátku…

Milda 123456

Dobrý den, škoda, že jste nepopsal o jakou reklamu se jedná. Z výňatku zákona o obecní policii vyplývá:"Stej­nokroje strážníků a označení motorových vozidel obecní policie musí obsahovat jednotné prvky, které stanovilo Ministerstvo vnitra Vyhláškou.
Ve vyhlášce je uvedeno, že vozidlo může být opatřeno názvem Městská či Obecní policie, název města a znak města či obecní policie. Nápis proveden v barvě modré. Toť vše. Pokud na vozidle je uvedeno, tak jak bylo citováno, neděje se nic. Pokud tam mají něco jiného, jde o porušení tohoto ustanovení a možná o nekalou soutež.

standa

Klidně tam ta reklama může být, pokud její vzhled nenarušuje povinné jednotné prvky, které jsou dané vyhláškou č. 418/2008 Sb.

Jiné téma je, že obec musí mít v těchto případech uzavřenou řádnou smlouvu o pronájmu (plochy obecního vozidla) pro zmiňované účely reklamy třetích osob.

fortin

Zřejmě ano. Reklama není delší než šála s nápisem Dělnická strana na palubovce vozu tramvaje.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/189023-tramvajak-vyhozeny-kvuli-delnicke-strane-se-chce-propusteni-branit.html