Nik92

Městská karta – Hradeck králové

Jaký je rozdíl mezi městskou kartou (elektronický peněžní prostředek) a pokud zažádám o slevu na studentské časové jízdné? Pokud to dobře chápu, tak v obou případech dostanu něco jako kartu, ale kterou kartu budu muset dobíjet a budou se mi z ní odečítat peníze, a kterou nebudu muset dobíjet ani ji přikládat do žádného přístroje?

Odpovědi
Jsemtady

Pokud chces jezdit z okoli HK do HK nebo pardubic, normalnima autobusama a kupovat zakovske nebo treba mesicni, tydenni jizdenky. Budes potrebovat tu novou kartu od Iredo. Pokud chces jezdit jen mestskou dopravou po HK, tak staci ta mestska karta. V obou pripadech se tam nahrajou penize a take se priklada pri vstupu do autobusu. Mozna snad ta mestska se nemusi.

led

Pokiaľ mestská karta funguje ako u nás, nemusí sa dobíjať, pretože je viazaná s bankovým účtom, podľa banky, kde bola vystavená. Výhoda, sú určité zľavy, napríklad pri zakúpení „električenky“, ktoré sú nižšie než priama kúpa, taktiež vo vybraných predajniach, či akciách možno nakupovať so zľavou. Preštudujte si podmienky…
http://www.dpmhk­.cz/cs/mestska-karta-hradec-kralove
PS. vidím v podmienkach, že karta sa dobíja: http://www.dpmhk­.cz/cs/dobije­ni-mestske-karty , ale zjavne ide o obnovovanie časového predplatného na hromadnú dopravu, nie o dobíjanie kreditu
možno časom prejdete na systém dobíjania cez internet, ako napríklad v Braislave (zaplatíte cez internet a pri kontrole -revízor vášu platbu na karte elektronicky potvrdí