led

Mestská hromadná doprava a dôchodcovské zľavy. 1 – Platí v Prahe zľava aj pre „Nepražanov“?

2 – Platí to aj v iných mestách, prirodzene myslím pre „cestujúcich, ktorí nie sú domáci“?
3 – A ako je to v prípade bezplatnej dopravy nad x rokov (u nás x=70)? Stačí doklad o veku, alebo zvláštne potvrdenie?
4 – Platí táto zľava na území miest ČR aj pre občanov členských štátov EU?

Dodatok:
Takže v Prahe do 70 rokov treba na bezplatnú jazdu preukaz PID
nad 70 stačí doklad totožnosti s dátumom narodenia /občanka, pas
Slovenský občan nad 70 rokov rovnako ako pražský nad 70.

Ďakujem tým, ktorí si dali námahu so zisťovaním.
Už balím kufre… jedu za svou českou části rodiny

Nejlepší odpověď
annas

Jen upřesním.

Kdo je seniorem ve smyslu Tarifu PID?

Seniorem od 60 do 70 let (na území hl. m. Prahy Senior od 60 do 65 let) se dle Tarifu PID rozumí osoba ve věku od 60 do 70 let. Nárok na slevu začíná dnem 60. narozenin a končí dnem předcházejícím dni 70. narozenin.

Nárok na používání zvýhodněných jízdenek pro jednotlivou jízdu je platný pouze s průkazkou PID pro seniory od 60 do 70 let nebo s nahranou věkovou tarifní kategorií „Senior od 60 do 70 let“ na kartě Opencard nebo Průkazem senior 60–65. .

Ode dne 70. narozenin můžete cestovat v PID bezplatně na území hl. m. Prahy (pásma P, 0 a B) metrem, tramvajemi, autobusy (kromě linky AE), lanovou dráhou na Petřín a přívozy a ve vnějších pásmech (pásma 1–7) autobusy.

Stačí předložit občanský průkaz.

Plati i pro občany ze Slovenska – stačí předložil občanský průkaz.

http://www.ro­pid.cz/tarif-slevy/seniori-v-pid__s263x299.html

Další odpovědi
ahold

V Praze platí bezplatná přeprava v MHD už od 65let.
Na Open card ti nahrají aplikaci ( za 130,–Kč ).Opravuji: 120,–Kč
Nebo ti vystaví za 30,– Kč tzv. papírovou legitimaci.Opra­vuji: 20,– Kč Musíš ale k tomu dodat foto.
Občanka nestačí.

Zdroj: http://www.dpp­.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/

gecco

  1. ano, slevy platí bez ohledu na trvalé bydliště
  2. ano, pokud vím
  3. ano, v Praze (i jinde, pokud vím) stačí osobám starším pouze průkaz totožnosti
  4. opět – pokud vím, platí pro rezidenty (tedy občany ČR a osoby s povolením k trvalému pobytu na území ČR)

___
Ale třeba mne někdo opraví s tím, že někde je tomu jinak.