sardinie

Měrná teplená vodivost SMALTU ?

?????

Odpovědi
anonym

Jak už jsem ti psal, je více druhů smaltu…
😉
Ale pokud to potřebuješ ještě k těm hrnkům, počítej něco mezi 0,6 a 0,75…

mosoj

Tepelná vodivost udává schopnost dané látky propouštět teplo vyjadřuje fyzikální vlastnosti dané látky. Číselná hodnota (lambda) závisí na složení látky a může být stanovena pro každou látku !! jen pokusnou cestou. Neexistují hodnověrné tabulky ! Tato hodnota kolísá v dosti širokých mezích a činí :

pro izolační látky ............. od 0,02 do 0,1 kcal/m h oC
pro stavební materiály … od 0,5 do 3,0 kcal/m h o C
pro kovy .............­........... od 2,0 do 360 0 kcal/ m h oC

Tepelná vodivost lamda je sice závislá na teplotě ale rozhodující pro přestup tepla je teplotní spád.
Hodnota která se jako lamda udává je hodnota při teplotním spádu 1oC !!!!!!!!

Závislost (lamda) na teplotě je vyjádřená rovnicí (lamda) = (lamda o)*(1+alfa t)
Kde : lamda o – je tepelná vodivost téže látky při 0 oC
alfa – je teplotní součinitel který má pro většinu tuhých látek kladnou hodnotu

http://www.sta­vebnictvi3000­.cz/clanky/sou­cinitel-tepelne-vodivosti-praxe-a-teorie/

Prostě chceš-li přesné hodnoty musíš si je stanovit sám-a.

Dochy

Mosoj: Promiň, ale kecáš. Pro spoustu materiálů jsou tyto hodnoty právě v tabulkách. Pro směsné materiály (jako je třeba většina materiálů ve stavebnictví) se samozřemě podle složení mění a v případě pórovitých materiálů se mění i s aktuálními klimaticými podmínkami. Ale u materiálů se snadno definovaným složením a fyzikálním uspořádáním není s tabulkama problém.