setrhand

Měřič vzdáleností planet, například měsíce.

Měřič vzdáleností planet, například měsíce. Existuje něco takového ? Prej, že vypálíte světelný paprsek, který se odrazí od měsíce a pak ho stejným přístrojem chytnete ? Je to pravda, existuje něco takového ? Jestli ano, můžete mi někdo napsat, jak tento přístroj funguje ? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
cochee

Tak jak jsi to popsal, laser s detektorem odraženého paprsku 🙂 na jiné planety než měsíc už se to ale nehodí.