Měření tepla

Nevím, kde dělám ve vytápění chybu, ale už za leden ( + 4 dny února) mám v ložnici naměřeno 148 jednotek. Přitom topení mám většinou na 1–2, jen večer to občas pustím na 3,5. Když jedu do práce na noční opět topení ztlumím na pod 2. Za celou sezonu mívám v této místnosti naměřeno cca 270 jednotek.
Podobné je to u dcery v pokojíku.Když se odtěhovala loni v březnu, tak tam topení je na 1 (netopilo se tam už od podzimu (vyjímečně každý třetí víkend)a má za rok 09 spotřebu větší, než když tam bydlela. Máte někdo podobné zkušenosti?? Děkuji za odpověď
Jarmila

Nejlepší odpověď
Q

Pises o nejakch divnych jednotkach, myslis tim asi nastaveni na radiatoru, ne? To je velice neregulerni mereni. Sppotrebu letos budes mit vetsi, protoze uniky tepla budou mnohem vetsi, jenzto zima nam pripravila vetsi procento -°C teplot, poslednich pet let byly zimy nadprumerne teple… Tot asi cele. Bohuzel ti nezbude nez se smirit s tim, ze letosni zima je silnejsi. Jediny zpusob jak usetrit (asi Tvem pripade) je nechat pokojik drive obyvany dcerou vyhrivat ostatnimi sousedy a topit si jen ve svem… zavrit jej, ke dverim hodit hutnou deku a pockat na jaro. Nic si z toho nedelej, my domkari jsme na tom mnohem hur, sousedi nam s teplem nepomohou 🙂

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.