Wareg

Měření rychlosti v tunelech Pražského okruhu?

Dobrý den,

včera večer jsem projížděl po Pražském okruhu nějakými tunely. Bohužel jsem spěchal a asi úplně nedodržel předepsanou rychlost. Nevíte, zda se v tunelech měří rychlost? Nikde jsem po cestě nezaregistroval značky o měření rychlosti.

Děkuji.

Doplňuji:
Tak už jsem asi našel odpověď:

Zda se v budoucnosti budou využívat informace z kamer na okruhu k postihování řidičů páchajících přestupky, mluvčí neuvedla. „K dnešnímu dni není systém měření rychlosti na Pražském okruhu provozován,“ reagovala pouze stroze.

Nejlepší odpověď
Gollumek.88

jestli si jel po tom už novym tak tam v tunelu neměřej. Na nájezdu na barandák, tam měřej a cedule tam být nemusí. Musely by tam být ve chvíli, kdyby si někam po cestě stoupli měštáci a začali měřit svym radarem.

Další odpovědi
cukrar

upřesním odpověď.
Měřit může mestská policie a musí mít vždy přenosné značky, začátek i konec, ředně označeno. Statní policie nemusí mát značky. Jinak nikdo jiný nesmí měřit a vybírat.
Onehná jsem viděl měřit v Říčanech proti předpisům městáky…