Avatar uživatele
loosi

Měření rychlosti Policií ČR tzv. trojnožkou, následuje po změření většinou zstavení vozidla nebo ne? Děkuji

Já jen jestli mám mít obavy, že měřili, ale nezastavili;-)
Doplňuji:
Ještě pro doplnění, jde o služební vozidlo, takže v práci výmluva, že jsem to neřídil asi neprojde…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: loosi

Zajímavá 0 před 4231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Promlčecí lhůta na přestupek je 1 rok, tak na vyřešení přestupku mají dost času.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

včera jsme také takové policjty míjeli – manžel říkal, že rovnou odečítají body,/pokud uděláš přestupek/ ani ti nic neoznáměj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pokud doržuju rychlost, tak mne nezastaví. U některých přestupků je i pokuta, takže automatické odečtení bodu neberu. př: překročím o 20km/h v obci, lze projednat na místě v blokovém řízení policistou a sankce je pokuta 2500,– Kč + odebrání 3 bodů.
Je ale možné, že jste zastavil dříve, než stáli policajti, pak vám přijde předvolání z příslušného obec. úřadu a dojde ke správnímu jednání, kde pokuty jsou vyšší.
Doplňuji:
kniha jízd je vypovídá kdo a kdy řídil.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tom20

Pokud dodržujete rychlost;nic nehrozí.Pokud ne,zavolají vysílačkou a opodál vás zastaví hlídka,která to má na starosti.Těmto hlídkám se jde ale vyhnout,pokud odbočíte třeba na lesní nebo polní cestu :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Hanulko, řekněte manželovi, že se velice mýlí!! Komu odečtou body, když neví kdo řídí? Navíc body se neodečítají, ale přidává je program Eliška po zapsání druhu přestupku do karty řidiče.
Pokud Vás nezastaví ihned, dojde vlastíkovi (provozovateli) vozila předvolání k podání vysvětlení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

i když překročíte rychlost oni Vás nemusí nutně zastavit.
Doplňuji:
to co napsal Cukrar je pravda…

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek