loosi

Měření rychlosti Policií ČR tzv. trojnožkou, následuje po změření většinou zstavení vozidla nebo ne? Děkuji

Já jen jestli mám mít obavy, že měřili, ale nezastavili;-)
Doplňuji:
Ještě pro doplnění, jde o služební vozidlo, takže v práci výmluva, že jsem to neřídil asi neprojde…

Nejlepší odpověď
brillant

Promlčecí lhůta na přestupek je 1 rok, tak na vyřešení přestupku mají dost času.

Další odpovědi
hanulka11

včera jsme také takové policjty míjeli – manžel říkal, že rovnou odečítají body,/pokud uděláš přestupek/ ani ti nic neoznáměj

anonym

Pokud doržuju rychlost, tak mne nezastaví. U některých přestupků je i pokuta, takže automatické odečtení bodu neberu. př: překročím o 20km/h v obci, lze projednat na místě v blokovém řízení policistou a sankce je pokuta 2500,– Kč + odebrání 3 bodů.
Je ale možné, že jste zastavil dříve, než stáli policajti, pak vám přijde předvolání z příslušného obec. úřadu a dojde ke správnímu jednání, kde pokuty jsou vyšší.
Doplňuji:
kniha jízd je vypovídá kdo a kdy řídil.

Tom20

Pokud dodržujete rychlost;nic nehrozí.Pokud ne,zavolají vysílačkou a opodál vás zastaví hlídka,která to má na starosti.Těmto hlídkám se jde ale vyhnout,pokud odbočíte třeba na lesní nebo polní cestu :D

cukrar

Hanulko, řekněte manželovi, že se velice mýlí!! Komu odečtou body, když neví kdo řídí? Navíc body se neodečítají, ale přidává je program Eliška po zapsání druhu přestupku do karty řidiče.
Pokud Vás nezastaví ihned, dojde vlastíkovi (provozovateli) vozila předvolání k podání vysvětlení.

mojitek

i když překročíte rychlost oni Vás nemusí nutně zastavit.
Doplňuji:
to co napsal Cukrar je pravda…