Nikikalu

Měření kyselosti organismu – je správné 6,5 nebo 7,5? Viz níže

Dobrý den. Našel toto o měření pH. Nerozumím však tomu, že se tam uvádí, že zdravé tělo má 7,3, ale o odstavec níže je, že zdravý člověk má 5,5–6,5 a nemocný 7–8, to nesouhlasí z výš uvedeným – zdravý a neutrální 7–7,3, necápu, vysvětlíte mi to, prosím? Kolik tedy mám správné pH mít. Děkuji za odpověď. Kašpar N. s rodinou

Zdravé tělo si reguluje pH krve v hodnotách mírně zásaditých kolem 7,3–7,4. Neutrální je pH 7.

Korigování pH moči u zdravého člověka doporučuji na 5,5–6,5.
U člověka, který se necítí dobře 6–7.
U akutně nemocného na 6–7,5.
U chronicky nemocného 7–8.
U rakoviny a urologických zánětů 7,5–8,5.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem stránku, z níž jste uvedl tyto informace.
http://www.de­dekkorenar.cz/zbo­zi-a-produkty/testovaci-45-9-ph-prouzky-p287.html

Neuvědomil jste si rozdíl mezi pH v krvi a v moči.
pH krve – zdravé tělo si reguluje pH krve v hodnotách mírně zásaditých kolem 7,3–7,4. Neutrální je pH 7.

PH moči – pH moči u zdravého člověka doporučuji na 5,5–6,5 atd., jak je u vaší otázky.

Je to zřejmě podobné jako u cukrovky – když se zvyšuje hladina cukru v krvi, ledviny nedovedou cukr udržet a propouštějí jej do moči.

Zkuste si projít další odkazy
Hladina pH (míra kyselých a zásaditých látek) vnitřních tekutin má vliv na všechny buňky v organismu.

Výraz pH znamená vodíkový exponent a slouží k měření kyselosti či zásaditosti roztoku. Stupnice k měření má rozsah od 0 do 14, přičemž čím je pH nižší, tím je roztok kyselejší a naopak. Může také nastat situace, kdy bude mít roztok pH 7 – v tom případě není ani kyselý, ani zásaditý, nýbrž neutrální.

Je důležité si uvědomit, že se nejedná o žaludeční kyseliny, ani o pH žaludku, ale o pH tělesných tekutin a tkání, což je odlišná věc.

http://www.pri­rodnicestou.cz/ky­sela-a-zasadita-strava-ph

Vysvětlení pH najdete v odkazu

http://zelene­potraviny1.web­node.cz/news/co-je-to-ph/

Nejlépe by vám ale všechno objasnil lékař.

Další odpovědi
badisko

cetl jste muz odkaz ? je to v nem uvedeno …
Má-li roztok hodnotu nad 7, znamená to, že je zásaditý (převažují v něm zásadité látky). Při pH pod 7 jde o roztok kyselý – převažují v něm kyselé látky.

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/prekysele­ni-organismu-a-zradnost-jeho-jednoduchych-reseni.htm

Normální hladina pH našeho těla je mírně zásaditá (od 7,36 do 7,44). Z tohoto vyplývá, že i naše strava by měla být mírně zásaditá

http://www.pri­rodnicestou.cz/ky­sela-a-zasadita-strava-ph

takze pokud si koupite papirky na testovani PH v moci ..bude to tam presne uvedeno …napriklad zde ..Diagnostické testy > Ostatní diagnostické testy > Ostatní > Indikátorové pH papírky (5,4–7,0) 200 ks je tam uvedeno
PH 5,4 min …
PH 7.0 max …
takze 7,0 je jeste v poradku …ale + 7 ..je uz prekyseleny organismus … pokud si koupite papirky bude tam urcite podrobny navod ..na kvalitu a presnost se informujte v prodejne onech testu …
Doplňuji:
0.7 ne max ..:D ale optimalni …

Hakunamatata

Čím kyselejší prostředí, tím větší riziko vzniku nemocí, případně rakoviny. Zdravému člověku stačí PH 6,4, ale když budeš udržovat PH 7 a více, nic zkazit nemůžeš. Nad 8 zase znamená riziko vzniku ledvinových kamenů, takže už ani to není pro zdravého člověka dobře. Pokud se ale potřebujete zbavit rakoviny, krátkodobě třeba PH 9 risknete. Celou dobu se bavím o měření PH moči. PH krve si neměřím, takže nemůžu předat zkušenosti.

mosoj

http://www.to­plekar.cz/labo­ratorni-hodnoty/moc-chemicky.html?znak=M

Zde je medicinsky stanovené rozmezí hodnot. Vysoké pH hrozí mimo jiné ledvinovými kameny (uhličitany), nízké pH taktéž(šťavelany). Jenom ten minerál který je tvoří bude jiného složení.
Stanovení pH indikačními proužky je zatíženo dosti velkou toleranční chybou ( až ± 0,5 pH) danou možnostmi při výrobě a další chybu uděláte při odečítání hodnoty porovnáváním barvy. Kolikrát ani stejný odstín nenaleznete, což ale také může znamenat že vaše skutečná hodnota pH je mimo rozsah měřících papírků. Přesné odečtení hodnoty pH indikačními papírky vyžaduje velké zkušenosti a praxi dotyčného. Navíc musí mít možnost srovnání s přesným laboratorním pH metrem. Nicméně pro orientační měření to stačí . Nesmí se ale spekulovat jestli to je 6,5 nebo 6,3 . Skutečnou hodnotu papírkem nezměříte.

Badisko to má v závěru příspěvku nějak popletené.

Ještě pro názornost . Takové měření glukometrem má povolenou chybu při měření ± 20 % !!!!!!!!!! Přesto má měření glykemie v domácích podmínkách velký význam !!
Doplňuji:
Když už to tady padlo, tak upřesňuji definici pH. pH je záporně vzatý dekadický exponent koncentrace vodíkových iontů.