Pokročilý

Menstruace a sport (běh)

Ahoj,někde jsem četla,že prý vrcholové sportovyně-atletky,si prý nechávají menstruaci přesně na jejich důležité závody,protože to tělu prý prospěje(nebo vydá lepší výkon).Já také běhám a vždycky se snažím,abych to raději neměla a tento článek mě docela zmátl.Na intenretu o tom toho moc není.Co myslíte vy,zlepšuje to fyzickou výkonnost?
Doplňuji:
Je mi 15 a beham střední tratě :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To slyším poprvé. Na ZŠ jsem leh.atletiku trénovala a určitě mi menstruace na výkonu nic nepřidala.
Pro mně spíše naopak.

Další odpovědi:

Pokročilý

Já si myslím, že to o tom není. Kamarádce to při běhání dělá problémy, mně taky a někomu zas ne .. :). Co běháš? Sprint nebo vytrvalost? Kolik ti je? .. :) - Dospělým ženám to možná spíše takhle vyhovuje.

Bronzový

Tak o tom silně pochybuji. Já mívala menstruaci tak příšernou, že jsem se svíjela v křečích a celý den se snažila jen sedět a nic nedělat. Od té doby, co pobírám hormonální antikoncepci, se mi srovnala a zmírnila, ale podat při tom výkon na tělocviku... to se raději vymluvím. Jinak si ale myslím, že právě při nějaké aktivitě to spíš "teče" rychleji... Zkrátka já menstruaci beru jako odpočinek doma, kdyby mi na ty dny vyšel třeba nějaký plánovaný výlet, tak ho odřeknu. Jak se prostě musí člověk pořád hlídat, tak si ty ostatní věci přece nemůže ani užít... A navíc, kdo je zvědavej na ty naše náladičky... ;)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.