Avatar uživatele
evusa

Menstruace a růst prsou.

Bude mi v dubnu 14 a ještě nemám menstruaci a ani nějaké příznaky. Je to normální? Také se mi nějak zastavil růst prsou.Spolužačce, které nerosly vůbec, se jí rozrostly a už mě pomalu dohání. Rostou mi pořád? nebo už to dorostlo? Ještě je ani nemá zakulacený.
Doplňuji:
Fotku vám opravdu posílat nebudu!! :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: evusa

Zajímavá 0 před 4428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
WeeBear

Proč se srovnávat se spolužačkou? No a co, že tě „dohání“, vždyť se vše netočí okolo velikosti prsou. Každá slečna se v pubertě vyvíjí jinak..

Pokud jsi za poslední období nezaznamenala růst prsou, tak se mohl jen pozastavit, můžou ti začít znovu růst za rok, dva,.. Nebo jen růst nezaznamenáváš. Zkus třeba co čtvrt roku měřit obvod přes prsa a hned pod prsy přes hrudník, odečti větší od menšího a určitě zpozoruješ rozdíly. 🙂

A ohledně menstruace je to také individuální. Může začít velmi brzo, ale znám i slečnu, která začala menstruovat až v devatenácti – a nejednalo se o problémy s výživou, či jí spojenými věcmi. Prostě to chtělo svůj čas. Menstruace určitě není neoddělitelně spojena s růstem prsou, sice jak v menstruaci, tak v růstu prsou mají svou práci hormony, ale nespojuj to. A naopak, užívej si toho, že ještě nemenstruuješ. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

Buď v klidu,vše v pravý čas přijde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Nejlepší by byla fotka, abychom to nezávisle posoudili.

😁 😁 😁

Tvůj názor je subjektivně ovlivněn.

Každý člověk dospívá jinak. V tomto je problém.

Můžeš být třeba teď v nějakém dlouhotrvajícím stresu (např. před přijímačkami na střední školu) a nevylučuje se ti progresteron a estragen.

Doplněno: Ona vždycky nejlepší řešení nejdou realizovat (reakce na foto)

S tím fotem to NEBYLO myšleno tak VÁŽNĚ !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Měla by ses vyhnout přetěžování organismu. Všeho s mírou je lepší. Sport nebo naopak nedostatečná výživa, může brzdit organismus ve vývoji který není nezbytný. Pohlavní orgány jsou daleko za srdcem, plícemi, mozkem…a organismus dává přednost i tomu co trénuješ. Říkáš mu tak, že je to důležité pro přežití. Musíš zařadit dobrý spánek, zdravé jídlo, aktivní odpočinek a tělo se srovná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hippeace

já začala mít menstruaci ke konci patnáctého roku ale pokud ti rostou prsa tak to musí brzy přijít. Některé holky začkou menstruovat už v 10-ti a některá třeba až v 17-ti :) . Vím o jednom příznaku který jsem na internetu nikdy nenašla a to je že se ti pohlavní vchod začne provlhčovat a ty budeš mít vlhké spodní prádlo. Doufám že to pomohlo :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DDarent

tak pošli fotku, ale dej tam rozostřovací cenzuru, ať je jenom vidět ta velikost…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek