Zlatý

Menšíkova příhoda se svíčkovou a peckách

Několikrát jsem večer poslouchal v rádiu ty komiky jak vypráví příhody, a jednou jsem tam slyšel Menšíka jak vyprávěl nějakou příhodu o tom jak byl nějakej jeho kolega v závodní jídelně či co a měl tam před sebou tác s talířem kde byla napůl dojedená svíčková a někdo se ho zeptal jestli je to jeho, von řek že jo, že už nebude a ten někdo mu tam začal do toho talíře plivat pecky z třešní, a když už jich tam naplival asi 20, tak se najednou pravý majitel toho talíře vracel s pívem. (nebo tak nějak)

No a tadytu scénu (lehce upravenou), kterou Menšík vyprávěl jako příhodu ze života, jsem před týdnem viděl ve filmu "Já už budu hodný dědečku", kde ji sehrála dvojice Kopecký&Veškrnová. No a mě zajímá, bylo to tak že to Menšík vokoukal z filmu a pak si to přisvojil a nebo se to stalo tak že se ta příhoda skutečně odehrála a Schulhoff to vrazil do toho filmu?

Odpovědi:

Zlatý

To bych neřešil. Já zase slyšel Donutila, který si přisvojil historku, která se stala panu Werichovi a to Donutil byl ještě batole.

Zlatý

Tipla bych si, že tuto příhodu nezažil kolega Menšíka. Herci ( ti obzvláště ) si historky přisvojují rádi a potom vypráví, co se stalo kolegovi, známému apod. Tyhle historky jsou putovní a myslím, že nelze zjistit komu se to stalo, nebo jestli se to vůbec stalo a někdo si to nevymyslel.

Stříbrný

Myslím si, že v dřívějších dobách podobnou historku zažilo v někdejších automatech více lidí. Podle mne ani jeden (Schulhoff, Menšík) nepřebral historku od toho druhého. Zažít ji mohli oba.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

barbakan: já chápu že ty bys to neřešil, ale když mě to zajímá :)

..prostě jestli byla dřív menšíkova slepice nebo kopeckého vejce, žádnou žalobu podávat nehodlám..

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.