bolak

Menšíkova příhoda se svíčkovou a peckách

Několikrát jsem večer poslouchal v rádiu ty komiky jak vypráví příhody, a jednou jsem tam slyšel Menšíka jak vyprávěl nějakou příhodu o tom jak byl nějakej jeho kolega v závodní jídelně či co a měl tam před sebou tác s talířem kde byla napůl dojedená svíčková a někdo se ho zeptal jestli je to jeho, von řek že jo, že už nebude a ten někdo mu tam začal do toho talíře plivat pecky z třešní, a když už jich tam naplival asi 20, tak se najednou pravý majitel toho talíře vracel s pívem. (nebo tak nějak)

No a tadytu scénu (lehce upravenou), kterou Menšík vyprávěl jako příhodu ze života, jsem před týdnem viděl ve filmu „Já už budu hodný dědečku“, kde ji sehrála dvojice Kopecký&Veškrnová. No a mě zajímá, bylo to tak že to Menšík vokoukal z filmu a pak si to přisvojil a nebo se to stalo tak že se ta příhoda skutečně odehrála a Schulhoff to vrazil do toho filmu?

Odpovědi
anonym

To bych neřešil. Já zase slyšel Donutila, který si přisvojil historku, která se stala panu Werichovi a to Donutil byl ještě batole.

marci1

Tipla bych si, že tuto příhodu nezažil kolega Menšíka. Herci ( ti obzvláště ) si historky přisvojují rádi a potom vypráví, co se stalo kolegovi, známému apod. Tyhle historky jsou putovní a myslím, že nelze zjistit komu se to stalo, nebo jestli se to vůbec stalo a někdo si to nevymyslel.

ivzez

Myslím si, že v dřívějších dobách podobnou historku zažilo v někdejších automatech více lidí. Podle mne ani jeden (Schulhoff, Menšík) nepřebral historku od toho druhého. Zažít ji mohli oba.

bolak

barbakan: já chápu že ty bys to neřešil, ale když mě to zajímá :)

..prostě jestli byla dřív menšíkova slepice nebo kopeckého vejce, žádnou žalobu podávat nehodlám..