Avatar uživatele
Kroupič

Měnili byste vaše pojistění, a různé fin. smlouvy kdyby jste zjistily že mohou být výhodnější ?

Doplňuji:
A jak ho popřípadně měníte ? Pomocí toho co vám doporučí známí, nebo co sami uvidíte např. v TV. ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, fablen, Marunka2 před 4758 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fablen

změny miluji – zvláště jsou-li k lepšímu a přinesou výhody (finanční ale i jiné)

Doporučení známých vyslechnu, TV a reklamy shlédnu, ale poté si vyhledám všechny další dostupné informace o produktu, než se pro změnu rozhodnu…vždy tam může být nějaký háček, tak na to pozor.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Určitě a také to dělám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

ano pokud je pojištění výhodnější …proč ne, vždyť jsou to moje peníze

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marunka2

Přiznám se, že já moc ne. Vůbec nemám ráda jakékoli změny – ať se to týká peněžního ústavu, telefonu, zdravotní pojišťovny, ale taky účesu, oblečení atd. Pokud mi současný stav aspoň nějak vyhovuje.. Musel by to být opravdu velký rozdíl.
Naposledy jsem si zavedla účet u jiné banky, která nabízela hodně výhodné podmínky a během dvou let, co bylo nejvýhodnější zkrouhla tak, že je to téměř jedno, jestli používám tuto nebo tu „starou“ banku. Jsem ráda, že jsem tu starou tehdy nezrušila uplně, neboť nabízí jiné výhody.
Největší vliv na mé rozhodování má manžel – v práci proberou leccos a mívá dobré informace 😉.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Salvaje

Na reklamy moc nedám, tam se totiž vždy říká jen to pozitivní. Na to negativní už nějak zapomínají. A úředníci osléze také. Pracovala jsem dva roky v bance, takže nejlepší je rozhodovat po prostudování smlouvy a obcodních podmínek…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kroupič

A jakým způsobem ? Zjišťujete co je lepší ?

před 4758 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

spíš zjistím z tisku někde v přehledech -jak je kde co výhodné , jaké jsou novinky, nejprve zjistím zda to je pravda a pokud mě to zaujme tak do toho jdu

před 4758 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Pojistky by se prý měly jednou za čas nechat předělat, protože hodnota peněz se mění a stará pojistka může být už za pár let na prd. Ale neznamená to hned odcházet od té pojišťovny.
Já zrovna nedávno pojistky měnila, úplně, přešla jsem k jiné pojišťovně. Bylo to po konzultaci s poradcem, který měl přehled o různých pojišťovnách. Ale stejně si nejsem jistá, jestli nesledoval především svůj zisk a ne blaho naší rodiny.
Spoustu věcí nám „zapomněl“ říci, přestože jsem se na vše podrobně vyptávala. Velké překvápko bylo, že pokud si dáváte nějaké odpočty z pojištění do daní, tak to pak musíte po zrušení smlouvy za všechny roky zpětně vrátit. Myslím, že to málokdo ví.
Také pozor na výpovědní dobu. Pojistka se nedá zrušit ze dne na den. Takže pokud se okamžitě pojistíte jinde, tak Vám ty pojistky pak obě běží nějakou dobu současně a platíte zbytečně dvoje peníze.
No prostě bacha na to. 🙂

před 4758 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání