Cascada

Mění se od novéo roku podmínky i pro penzijní připojitění?

Vím, že se mění podmínky pro životní pojištění, ale to nemám a mám penzijko u ING. U životka pokud vim se již dále nebude moct průběžně vybírat, když si to člověk do konce roku neošetří tím, že se zbaví příspěvku od státu. Je na čase penzijko vybrat, aby peníze nezamrzli, až do důchodu, když je mi 28 a jsem nezaměstnán. Nebo raději počkat, až je stát zestátní jako se to stalo v Polsku?

Odpovědi
kohi

U životního pojištění se buď může vybírat, ale naspořená částka za každý uplynulý rok se nemůže odečíst od základu daně nebo druhá možnost je nesmět vybírat kapitálovou hodnotu a odečítat naspořené částky z daní. Ale to muselo být rozhodnuto do konce roku. U penzijního připojištění pokud vím k žádným změnám nedošlo. Vybrat samozřejmě mužete, ale pozor na obchodní podmínky resp. na případné sankce za zrušení smlouvy-bývají dost nevýhodné.