Anduška

Mendelovo nebo Slezské gymnázium?

Ahoj, minulý tyden jsem úspěšně napsala přijímací zkoušky a dostala se jak na Mendelovo, tak i Slezské gymnázium v Opavě. A co dál? Dvě mé spolužačky se rozhodly jít na Slezský, ale mi se zdá „sympatičtější“ Mendlák. Slyšela jsem, že na Mendlaku mají větší důraz na matiku, fyziku a chemii, na Slezském spíše na češtinu a jazyky. Je to pravda? Nebo to vyjde nastejno a je jedno, kam půjdu? Dneska nad tím přemýšlím cely den, díky za napsání odpovědí a vlastních zkušeností :)

Odpovědi
Kostka0

Mendelovo gymnázium

Jestli ti jde více matematika a fyzika atd. tak jdi na Mendlák a jestli jsi jazykový typ tak ta druhá možnost. Záleží hlavně na tom co tě baví a jestli znáš někoho z těch škol můžeš se jich zeptat třeba jak se jim tam líbí a jestli by ti tu školu doporučili. Zeptej se třeba i spolužaček proč si vybrali Slezské gymnázium.
Ale jestli ti přijde sympatický Mendlák tak neváhej a jdi tam!

Natt

Slezské gymnázium

doesntmatter

Mendelovo gymnázium

Omylem jsem hlasovala.