annas

Mendělejev a vodka – nevíte, co mají společného?

Včera jsem v jednom obchodě zahlédla láhev vodky, na níž je štítek – 1894 – Mendellev, Mendělejev a jeho podpis.

Nejlepší odpověď
baghira

Mendělejevova doktorská dizertační práce se jmenovala „O spojení lihu s vodou“, a mimo jiné v ní dokazoval, že nejlepší vodka je 40%.

Zdroj: http://www.te­leplus.sk/modu­les.php?name=New­s&file=article&sid=2653

Další odpovědi
dědapetr

VODKA A Mendělejev
Vodka Russian Standard je vyráběna na základě výsledků práce slavného ruského vědce D. I. Mendělejeva z roku 1894. Tento otec periodické tabulky chemických
http://www.te­leplus.sk/modu­les.php?name=New­s&file=article&sid=2653

Russian Standard Vodka
Vodka Russian Standard je vyráběna na základě výsledků práce slavného ruského vědce D. I. Mendělejeva z roku 1894. Tento otec periodické tabulky chemických prvků předsedal carské vládní radě zodpovědné za normu a recepturu pro výrobu kvalitní ruské vodky. Norma, známá pod názvem Ruskij Standart, nařizovala používání kvalitní pšenice a nejjemnější ledovcové vody, vícenásobnou destilaci a filtraci přes dřevěné uhlí, aby byly odstraněny nečistoty, ale stanovila i 40 % jako ideální objem alkoholu. Vodka Russian Standard byla poprvé uvedena na trh v roce 1998 ruským magnátem Roustamem Tarikem a díky své neobyčejné kvalitě se zanedlouho stala ve své vlasti základním měřítkem pro všechny ruské vodky. V roce 2006 uvedl tento úspěšný podnikatel do provozu nejmodernější destilerii na světě v ruském Petrohradu. Součástí destilerie je i plnicí linka s kapacitou 22 500 lahví za hodinu.
http://www.up­b.cz/portfoli­o/shop/15-Vodka/11-Russian-Standard