bolak

Měly pagery nějakou výhodu oproti mobilním telefonům, nebo za jakýho důvodu se tak dlouho používaly?

Odpovědi
Bedy

Původně mobily měly opravdu dvě funkce – volání a později SMSkování.
V Pageru měl člověk seznam kontaktů, kalendář, kalkulačku, poznámkáč a další aplikace, které známe dneska v mobilech. Dneska pagery používají spíš nadšenci. Pagery byly nahrazeny buď samotnými chytrými mobily nebo pak teda i tablety.

cochee

http://www.zkra­covatko.cz/4ZVVU1

Razza

To ti řeknu, že šlo především o cenu! Vím to, protože jsem pager chtěla, nikdo to tady nemá a v amerických filmech, nebo knížkách to má každej druhej, husťárna. Zkoušela jsem to sehnat a měsíční paušál byl asi dvě kilča, nejlevnější pager ke smlouvě zadarmo, jen to posílalo, kdo s tebou chce mluvit. Ale je fakt, že dneska mobil stojí pár korun a dělaj se i do hodinek (brácha mi to ukazoval a taky dost hustý) a s nějakým nulovým tarifem to pak vlastně funguje stejně.

bolak

takže kolik by stála taková jedna „esemeska“ z pageru? nebo je to jen na paušál a zprávy jsou zdarma?

cochee

Odpověď máš v tom článku, co jsem na něj dal link, někde u konce.