Měly by se nezdravé děti donosit, nebo potratit?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/375996-embrya-s-downovym-syndromem-donosit-nebo-podstoupit-potrat.html

Nechápu co je to za článek, chápu že po potratu už matka nemusí mít další dítě ale kdo by chtěl postižené dítě?

Nejlepší odpověď
klumprt

Já bych to nechal na rodičích s hlavním slovem matky. Čili tak, jak to je. Život s postiženým dítětem je sakra těžký, ale myslím si, že i z downíka může být šťastná lidská bytost. Ovšem jen pokud se o něj rodiče zvládnou postarat.

Další odpovědi
anonym

Je to velmi těžká volba a rozhodnutí na celý zbytek života. Jen málokdo na to má, myslím po všech stránkách a pokud jen trochu člověk váhá, jestli ano, nebo ne, tak prostě myslím přerušit (ne utratit, to je termín pro ukončení života např. nemocného psa)

marci1

Těžká otázka. Znám několik rodin, která má takto „postižené“ dítě. Přitom jsou všichni v pohodě, dítě je sťastné a spokojené. Má takto postižené dítě právo na život ? Asi ano, některé jsou úplně v pohodě a nikdo nemůže dopředu předpovědět v jakém fyzickém a psychickém stavu dítě bude. Samozřejmě rodiče s tím musí počítat a být připraveni na „těžší“ podmínky výchovy dítěte. 🙂

Drap

Nikdo z nás nemůže v těchto věcech dávat odpověď za jiné. Je to jen a jen na rozhodnutí budoucích rodičů.

arygnoc

v prírode matky sami postihnuté potomstvo zabíjajú.
aby potomci ďalej nešírili defektné gény (i downi kzpodivu občas majú potomstvo), aby sa mohli starať o (i nové) zdravé potomstvo, aby neboli samé ohrozené.
príroda je múdra.

😉

--- — ---
setapouch:
zasa nerozumie – hovoríme o vrodenom defekte, k tomu ešte najmä mentálnom, a nie o vozíku, na ktorom skončíš po nejakej pichačke s mačetou za pásom.

chlape, trénuj si to!:

skákal pes přes oves – vysvetli vetu a najmä jej význam.
a toto si opakuj, kým nepochopíš zmysel myšlienky!

v tvojom prípade takmer po každej vete.

briketka10

Já jsem pro přerušení, ale moje spolužačka má takto
postiženou dceru. Dlouho jsme na toto téma nemluvily,
jako by se styděla, když se narodila a lékaři říkali, že
se nenaučí pořádně mluvit nic. Jenže její babička s ní
hodně komunikovala a holčička se naučila krásně mluvit
chodila do nějaké speciální školy pro tyto děti a to lékaři
říkali, že nebude dlouho na světě a je jí přes 20 let rodiče
jsou šťastní koupili si domeček bydlí tam i s babičkou a se
svou dcerou. Záleží na každém, jak se rozhodne.
Dříve žili tady u nás ve vesnici 😁

anonym

Jednoznačně utratit,takové dítě není pro společnost ničím.stejně tak pro rodiče je jen celoživotním trápením.Pokud rodiče vědí,že se jim potomek narodí s takovým postižením,je jen volba na nich,jestli budou chtít toto děcko vychovat.
Ale láska je láska.

icurusL

Vypadá to dosti krutě a morbidně (ani nevím jestli to je synonymum).
-
Ale nechali byste trpět takového člověka?
-
A odsud se to zase odbočuje do:

  • Nechtějí si ty rodiče vybít něco na někom?
  • Proč je nechali takovému osudu? .....
  • Podle mě by bylo nejlepší utratit, vím že se to čte poněkud hrozně, ale aspoň se nebude trápit.

(Jsem četl, že v Americe je 14letá holčička, která je alergická na sluneční světlo, každý den jí pálí celý člověk a ona s tím nemůže nic dělat. ) – Ale to bylo jen tak mimo mísu.

Plyšák

Podle mě je to něco jako vražda. Každý má právo na život! A koneckonců … ty děti za to nemohou … ;) Pokud by to bylo velmi vážné tak bych se k tomu potratu možná přiklonila,ale ne­vím…

setapouch

Odpověz si sám/sama: pokud ti zítra doktoři zjistí nemoc, která tě za měsíc odkáže do konce života na vozík a pomoc druhých, byl/a bys raději, kdyby tě raději ještě před narozením utratili?

Doplnuji: Kdyby se za demenci melo utracet, uz by tady arygnoc neotravoval vzduch. To by bylo na svete krasne.

Kura

V dnešní době, kdy se dá během těhotenství odhalit jak mentální, tak fyzický defekt, jsem rozhodně pro potrat.
Porodit potvrzené defektní dítě může v 21 století jen defektní rodič.

Šidlo

koľkým ženám povedali, že budú mať postihnuté deti a narodili sa im úplne zdravé?
koľkým hovorili, že sa im narodia zdravé deti a narodili sa postihnuté?

pred cca 5 rokmi jednému nášmu poslancovi (Poliačik ,SaS) povedali, že žena čaká dieťa s downom, poslanec je otvorene pro-choice, ale dieťa si nechali, narodilo sa zdravé.....pri medicíne 21. storočia…

dnes sa narodí zdravé dieťa, do 3 rokov dostane leukémiu a umrie hrozným spôsobom......iné sa narodí so strašným defektom, po x operáciách žije normálne.......svet je zložitý a my mu stále vôbec nerozumieme…deal with it

briketka10

setapouchu
Co to plodíš za hovadiny přečti si něco ano.
Někdy se mi chce něco, jako na tom obrázku ☹
http://profile­.ak.fbcdn.net/hpro­file-ak-snc4/372895_3­12539382117640_85667038_­n.jpg

setapouch

Mas na mysli neco konkretniho?

setapouch

arygnoc: jsi idiot a idotem zustanes. Ale abys byl o neco mensi idiot, podivej se treba na takoveho Stephena Hawkinga. Jeho nemoc, pravdepodobne ALS, muze byt vrozena. Neni ti trapne, ze kazdy tvuj utok na mne znovu ukazuje, jaky jsi hlupak?

arygnoc

človeče, vieš čítať?
hovorí sa o chorobe diagnostikovanej počas tehotenstva.
nie po narodení.

TAK STOJÍ OTÁZKA.

no a len tak mimochodom – nie som tvoj brat, je mi jedno, ako sa doma titulujete, ale najdi v sebe toľko sebaúcty a neurážaj.
jedno je nesúhlasiť s názorom (kde to nakupuješ bez platenia?), druhé je urážať.

vysvetlím:
vedieme diskusiu, debatu. (viem, to sú cudzie slová, snáď vieš, čo je to slovník cudzích slov. keby si mal problémy s pochopením, vysvetlím), nie hádku.

😉

setapouch

To ty jsi zacal mluvit o vrozenych chorobach. Jestlize si n epamatujes, co jsi psal pred par minutami, precti si to po sobe znovu.

Debata se da vest pouze s partnerem, ktery dokaze sve argumenty podlozit fakty. Ty si argumenty vylhavas. a kdyz to nejde jinak, upravis cast sve odpovedi a delas, ze jsi ji nikdy nenapsal. Takze, slovaku, co si vylzes ted?

Mimochodem, neurazim te. Urazka znamena, ze mas v sobe cest. A ty ji nemas.

arygnoc

súčasťou otázky je odkaz na článok (čítal si ho? ak áno, rozumel si mu? – lebo od toho sa odvíja otázka).

😉

setapouch

Ne, necetl jsem ho. Nicmene to vubec nic nemeni na me odpovedi ani an tom, ze evidentne se ti musi vse vysvetlovat. Ale mne uz to nebavi, protoze i petiletemu diteti staci vec rict dvakrat: precti si mou odpoved a pokud necemu nerozumis, zeptej se na konkretni vec. Nebavi mne neustale ti vysvetlovat i ty nejzakladnejsi a nejobecnejsi veci, kdyz je nepochopis ani napopate. Naposledy to bylo pravo, ted uz je to vic abstraktni.

arygnoc

no tak potom je to jasné, si úplne mimo obraz.
vysvetľuješ mi niečo, o čom sa tu vôbec nehovorí, niečo, k čomu otázka nebola položená.

prestaň už fabulovať a drž sa témy.
to bude najrozumnejšie, ako pre teba tak i pre nás.

😉

ak to nazvládaš, popros niekoho v okolí, nech ti to prečítajú.

setapouch

Nic ti nevysvětluju, protože to nemá nejmenší smysl, nemůžu za to, že mou odpověď nechápeš.

Navíc, jak jsi prokázal v předchozích diskusích, jsi tak nechutné čuně, že nemám chuť se s tebou bavit.

arygnoc

iba hlupáci nadávajú, keď im dôjdu argumenty. múdry človek prizná svoj omyl

setapouch

Mohl bych ti najit dvanact diskusi do tuctu, kde jsi zacal urazet a neuznal, ze ses spletl. Ale ty bys stejne zacal zase lhat, za ty elektrony nestojis.

anonym

to máš recht arygnoc, tak to někdy udělej