Rokio

Měli jste, případně máte raději praktickou, nebo teoretickou výuku (otázka pro učně a vyučené)?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to nevím v kterém roce se , ty co už odpovídali, učili, ale já se učil od r.1968 do r.1971 a učil jsem se frézařem.Raději jsem měl praktickou výuku, protože jsme se učili pracovat na strojích, pilovat atd. a při tom jsme vyráběli různé věci pro sebe (lucerny před barák, kluci co měli malé motocykly-pionýry si mohli udělat řetězové kolečka, zkrátka když někdo přišel s nápadem co vyrobit, tak s tím mistr souhlasil).
Jako učni třetím rokem jsme už chodili do výroby a pracovali na výrocích fabriky a za to jsme dostávali 90% platu.
Jako učedníci jsme prvním rokem dostávali 90Kčs, druhým rokem 120 Kčs.
Když jsem dojížděl do učňovské školy, tak jsem přijížděl o půl páté odpoledne domů, když jsme měli praktiké vyučování, tak jsem byl doma již ve tři odpoledne, takže i z tohoto důvodu jsem měl raději praktickou část.

Další odpovědi
tforro

Ve škole nuda, na praxi taky. Posedávání na lavičkách, radiátorech a netrpělivé vyhlížení konce „výuky“. Naprosto nezáživné. Mistři si řešili své kšeftíky a na učně kašlali.

Nuk nuk

Jak se to vezme. Jsem spíše intelektuálně založená, ale ona ta teoretická část na učilištích za mých učňovských let, za moc nestála. Na praxi mi vadily normy, které jsme museli stihnout, ale zase když se dělalo něco pěkného, třeba vazby květin, nebo zkrátka něco tvořivého, tak mě to bavilo.