Avatar uživatele
Miroslavst

Měli jste v letadle nějaké přání na stevardku-stevarda? A bylo vám vyhověno?

Měli jste na palubě letadla nějakou neobvyklou prospu na palubní personál? Vyhověli vám?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/224050-pasazer-letadla-pozadal-letusku-zda-by-mohla-otevrit-okno-a-trochu-vyvetrat.html
Doplňuji:
Otázka je tady.
Zajímá mě zda vám bylo vyhověno ohledně nějaké prosby na palubní personál. Takže jsem otázku po přesunu z aktualit vrátil zpět. dobrá ne do letadel, ale do cestování.
Cestuji letadlem a zajímá mě, zda pokud se letušky na něco zeptám, jestli mi vyhoví.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, iceT, Radak před 4802 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Jo, skoro při každým letu se ptám, jestli si můžu vytáhnout nosní kapky z toho antiteroristickýho sáčku s malejma tekutinama – aby někdo nezačal plašit, že vybaluju kapaliny, což se za letu nesmí. Všechny letušky na mě koukají jako na idiota, proč se na to vůbec ptám :o/
Občas somruju o kelímky na uši, když se rychle klesá a zlobí mě při přistání tlak. A neustále se doprošuju, jestli bych se mohla jít podívat do kokpitu a oni mi neustále tvrděj, že až po přistání. Příště se zeptám, jestli bych si to nemohla zkusit řídit, to mi snad po přistání slibovat nebudou :) (ano, to je vtip, samozřejmě, že za letu mě žádná aspoň trochu normální posádka do kabiny nepustí) Na posledních dvou letech jsem to nakouknutí do kokpitu fakt vysomrovala. Až se tam vetřu příště, mám v úmyslu se zeptat, jestli se tohle letadlo nějak jmenuje – jestli posádka nemá konkrétně tenhle kousek nějak pojmenovaný a případně proč. Občas to piloti dělávaj :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ella

tééda, teďka jsem to dočetla a musím říct, že občas mám hodně pitomé dotazy, ale nikdy mě nenapadlo chtít otevřít okno v letadle nebo hledat sprchy a restauraci… nepochopím…
Jednou jsem se zeptala letušky, proč jsou všichni kromě kapitána anglicky mluvící, když letadlo je plné čechů – byl to zájezd přes českou cestovku a samozřejmě 99% cestujících nerozuměla ani slovo.
Bylo mi odpovězeno, že to ona taky netuší =)
Doplňuji:
FOG: Ale ne, že se piloti baví anglicky. Kapitán letadla byl Čech, samozřejmě anglicky mluvil, kopilot nevím, ale všechny letušky mluvily pouze anglicky a ještě nějakým jazykem. Moje otázka na letušku zněla, proč jsou v letadle se samýma čechama jenom anglicky mluvící letušky. Protože, přiznejme si to, myslím, že jsme tam byli asi čtyři co se uměli domluvit anglicky… a to je na plné letadlo hodně málo. Navíc to bylo přes českou cestovku.

Upravil/a: Ella

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
FOG

V dobe,kdy jsem poprve letal do USA,bylo zcela normalni,ze Vas obslouzili jakymkoliv alkoholem dle prani.Nekdo rad pivo,jiny vino a ja si tehdy oblibil popularni u nas v CZ Jim Beam.
A kdyz jsem o neco pozdeji letel na vnitrostatni lince,myslim,ze do Atlanty,tak jsem bez rozmyslu vyslovil na dotaz letusky me prani a cele letadlo se valelo smichy po podlaze.Podavala se pouze voda,dzus a maly balicek arasidu.
Dnes jsou samozrejme nabidky na skoro vsech linkach stejne a tedy co nejnizsi,aby usetrili.Ten alhohol si muzete dat,ale musite zaplatit.A znate to ,cim vyssi vyska nad zemi,tim roste i cena.
A jeste jeden dodatek pro „Ellu“.
Divim se,ze letuska nevedela,proc se bavi piloti anglicky.Je to totiz stejne jako u pocitacu mezinarodni jazyk,aby si vsichni rozumneli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Chtěla jsem vědět jak rychle letíme a v jaké výšce,letuška se asi byla optat pilota a bylo mi odpovězeno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Mi jsme od letušky nic nepožadovali,pro­tože náš první a zárověň ( pro mě poslední) let ,byl letem vyhlídkovým a to nad Krkonošema a v takovým ,,samoletu" letušky nejsou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek