Miroslavst

Měli jste v letadle nějaké přání na stevardku-stevarda? A bylo vám vyhověno?

Měli jste na palubě letadla nějakou neobvyklou prospu na palubní personál? Vyhověli vám?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/224050-pasazer-letadla-pozadal-letusku-zda-by-mohla-otevrit-okno-a-trochu-vyvetrat.html
Doplňuji:
Otázka je tady.
Zajímá mě zda vám bylo vyhověno ohledně nějaké prosby na palubní personál. Takže jsem otázku po přesunu z aktualit vrátil zpět. dobrá ne do letadel, ale do cestování.
Cestuji letadlem a zajímá mě, zda pokud se letušky na něco zeptám, jestli mi vyhoví.

Nejlepší odpověď
Terryle

Jo, skoro při každým letu se ptám, jestli si můžu vytáhnout nosní kapky z toho antiteroristickýho sáčku s malejma tekutinama – aby někdo nezačal plašit, že vybaluju kapaliny, což se za letu nesmí. Všechny letušky na mě koukají jako na idiota, proč se na to vůbec ptám :o/
Občas somruju o kelímky na uši, když se rychle klesá a zlobí mě při přistání tlak. A neustále se doprošuju, jestli bych se mohla jít podívat do kokpitu a oni mi neustále tvrděj, že až po přistání. Příště se zeptám, jestli bych si to nemohla zkusit řídit, to mi snad po přistání slibovat nebudou :) (ano, to je vtip, samozřejmě, že za letu mě žádná aspoň trochu normální posádka do kabiny nepustí) Na posledních dvou letech jsem to nakouknutí do kokpitu fakt vysomrovala. Až se tam vetřu příště, mám v úmyslu se zeptat, jestli se tohle letadlo nějak jmenuje – jestli posádka nemá konkrétně tenhle kousek nějak pojmenovaný a případně proč. Občas to piloti dělávaj :)

Další odpovědi
Ella

tééda, teďka jsem to dočetla a musím říct, že občas mám hodně pitomé dotazy, ale nikdy mě nenapadlo chtít otevřít okno v letadle nebo hledat sprchy a restauraci… nepochopím…
Jednou jsem se zeptala letušky, proč jsou všichni kromě kapitána anglicky mluvící, když letadlo je plné čechů – byl to zájezd přes českou cestovku a samozřejmě 99% cestujících nerozuměla ani slovo.
Bylo mi odpovězeno, že to ona taky netuší =)
Doplňuji:
FOG: Ale ne, že se piloti baví anglicky. Kapitán letadla byl Čech, samozřejmě anglicky mluvil, kopilot nevím, ale všechny letušky mluvily pouze anglicky a ještě nějakým jazykem. Moje otázka na letušku zněla, proč jsou v letadle se samýma čechama jenom anglicky mluvící letušky. Protože, přiznejme si to, myslím, že jsme tam byli asi čtyři co se uměli domluvit anglicky… a to je na plné letadlo hodně málo. Navíc to bylo přes českou cestovku.

FOG

V dobe,kdy jsem poprve letal do USA,bylo zcela normalni,ze Vas obslouzili jakymkoliv alkoholem dle prani.Nekdo rad pivo,jiny vino a ja si tehdy oblibil popularni u nas v CZ Jim Beam.
A kdyz jsem o neco pozdeji letel na vnitrostatni lince,myslim,ze do Atlanty,tak jsem bez rozmyslu vyslovil na dotaz letusky me prani a cele letadlo se valelo smichy po podlaze.Podavala se pouze voda,dzus a maly balicek arasidu.
Dnes jsou samozrejme nabidky na skoro vsech linkach stejne a tedy co nejnizsi,aby usetrili.Ten alhohol si muzete dat,ale musite zaplatit.A znate to ,cim vyssi vyska nad zemi,tim roste i cena.
A jeste jeden dodatek pro „Ellu“.
Divim se,ze letuska nevedela,proc se bavi piloti anglicky.Je to totiz stejne jako u pocitacu mezinarodni jazyk,aby si vsichni rozumneli.

iceT

Chtěla jsem vědět jak rychle letíme a v jaké výšce,letuška se asi byla optat pilota a bylo mi odpovězeno.

roxy52

Mi jsme od letušky nic nepožadovali,pro­tože náš první a zárověň ( pro mě poslední) let ,byl letem vyhlídkovým a to nad Krkonošema a v takovým ,,samoletu" letušky nejsou.