Rakira

Jak se pocitaji odmocniny? Je to moc tezke?

Za chvilku me to ceka a tak by me zajimalo, jak na to…

Nejlepší odpověď
mosoj

Zde je to popsáno.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-pisemne-vypocitava-druha-odmocnina

Jinak pomocí logaritmů či kalkulačky.

Další odpovědi
Anonymka15+

,,Zachvilku?'' Takové slovo neznám. 😁 Odmocniny na ZŠ nejsou žádná katastrofa a dají se zvládnout. Něco se budeš muset naučit jako básničku. Učitelé obvykle vyžadují znalost druhých mocnin do 15, na základě kterých se dají i jednoduše odmocnit některá čísla, ale to už zřejmě umíš. Potom už záleží, kolik toho s vámi vyučující probere. Někteří učitelé mají nižší nároky, jiní toho vyžadují více.