rosinka

Měli jste někdy „vlčí mlhu“?

A proč se tomu tak říká?
Doplňuji:
Tak už chápu, proč jste „vlčí mlhu“ nikdy neměli! Ono se to vyskytuje asi spíše ve vyšších kruzích, u politiků, a tak, že jo? ;)

Nejlepší odpověď
annas

Vlčí mlha = vidět jen to, co chci, být jako slepý.

Původ – žene-li se vlk za kořistí, nevidí nic jiného než kořist, kterou musí uštvat a získat ji.

Vl. v.

Další odpovědi
anonym

Rosinko , ja mam asi nejakou jinou " mlhu "… , 🙂 , nevim , co to je – ta vlci. ☹

  • iv-

led

Rosinka, vlčí mlha sa vyskytuje aj u ľudí, ktorí riešia nejaký problém, napríklad vedci. Nevidia, nepočujú, nejedia len riešia a hľadajú výsledok…
Dokonca je častá aj u našej mládeži:
sluchátka na ušiach, z nich vychádzajú akési hlasné zvuky, oči sklenené, hlava i celé telo sa jemne kýva v akomsi antirytme. Také čudo si sedí v autobuse (električke), vedľa neho stojí kývajúca sa tehotná matka držiaca ďalšie dieťa za ruku a to čudo nevidí nepočuje – má vlčiu nmlu.
Doplňuji:
Prepáčte preklep, obklopila ma „vlčí hmla“ :(
opravujem:
…o čudo nevidí nepočuje – má vlčiu hmlu.

zoro mstitel

Vlčí mlha dle mého názoru je stav kdy člověk je mimo sebe jakoby zahleděný do sebe a vyjevili se mu různé souvislosti,potom se vzpamatuje a vrátí se do normálního stavu reality.