Stříbrný

Měli jste někdy slzy při poslechu hudby?

Jedno jaké, s textem i bez, klasika i dnes?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mnohokrát, ale spíš tomu říkám, že jsem byl dojat. "Mít slzy", to jsem ještě neslyšel.

Další odpovědi:

Pokročilý

Já ano, člověk poslouchá starší známou písničku a vzpomene si, jak stejnou věc poslouchal když mu bylo 18 a neměl starosti a dojme ho to. Proto existují oldies radia, která starší hudbu hrají trvale, navíc hrají třeba hudbu 60 let po 6 hodině až 80 let po 20 hodině (ráno i večer).
Pak existují u nás Kiss rádia, která lze poslouchat klidně celé dopoledne v práci, ta hrají starší hudbu celý den a v pátek a sobotu večer dávají Diskopříběh, kde také pěkně hrají pro nás 40 letě a více i na přání. Člověku naskočí starší události, které kdysi prožil a zavzpomíná na to dobré...
Také v TV vysílají dvě stanice: Retro Music TV a Očko Gold kde také hrají starší písničky (videoklipy).

Ano, u některé hudby jsou emoce tak silný, že i slzy jsou schopny téci.

Stříbrný

Ano, při tomto https://www.youtube.com/…

anebo při písničce Chaloupky pod horami (jsem z Krkonoš a tato písnička byl za války zakázaná)... ale když se zpívá celá, všude se jí zpívá jen první sloka, takže až při druhé sloce mi vlhnou oči.
Zrovna tak, když jsem slyším zpívat naši hymnu, ale celou https://www.youtube.com/…

nebo zde https://www.youtube.com/…

Bronzový

Určitě. Při poslechu krásné hudby jsem dojat, při krásném emotivním díle se mi také derou slzy do očí - když slyším něco úžasného, nebo když to čtu. a pod.

Zlatý

Ano. Tak třeba Lenka Dusilová, Petr Kotvald a nebo ta Ilona Csáková ..to řvu jak malý děcko, když to někde hraje a těžko, těžko mě utišit;(

Zlatý

Ano, když poslouchám píseň svého mládí
a relaxuji na posteli, tak téměř pokaždé :)

Stříbrný

Že bych bulel úplně to ne, ale občas mívám namále. Dobře na mě v tomhle směru maká Sinead O´Connor: Nothing Compares 2 U.

Pokročilý

Jojo, běžně.

Pokročilý

Ano i u smutné básničky, u hudby spíše husí kůži.

Diskuze k otázce

Stříbrný

klumprt

zjentek: Takový Mumulend od Péti Kotvalda ve mně vyvolává deprese a nechuť žít.

Zlatý

zjentek

hm tak to se zaposlouchej do textu skladby Satelit a Mumulend pak sneseš mnohem líp.

Stříbrný

Kepler

Jasně Quentosi, nebyla to nejšťastnější formulace. Jen jsem se chtěl vyhnout obvyklým "brečet, slzet, vlhnout atd.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 584
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.