Kepler

Měli jste někdy slzy při poslechu hudby?

Jedno jaké, s textem i bez, klasika i dnes?

Nejlepší odpověď
quentos

Mnohokrát, ale spíš tomu říkám, že jsem byl dojat. „Mít slzy“, to jsem ještě neslyšel.

Další odpovědi
Radius

Já ano, člověk poslouchá starší známou písničku a vzpomene si, jak stejnou věc poslouchal když mu bylo 18 a neměl starosti a dojme ho to. Proto existují oldies radia, která starší hudbu hrají trvale, navíc hrají třeba hudbu 60 let po 6 hodině až 80 let po 20 hodině (ráno i večer).
Pak existují u nás Kiss rádia, která lze poslouchat klidně celé dopoledne v práci, ta hrají starší hudbu celý den a v pátek a sobotu večer dávají Diskopříběh, kde také pěkně hrají pro nás 40 letě a více i na přání. Člověku naskočí starší události, které kdysi prožil a zavzpomíná na to dobré…
Také v TV vysílají dvě stanice: Retro Music TV a Očko Gold kde také hrají starší písničky (videoklipy).

anonym

Ano, u některé hudby jsou emoce tak silný, že i slzy jsou schopny téci.

anonym

Ano, při tomto https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZAGX2naot­ME

anebo při písničce Chaloupky pod horami (jsem z Krkonoš a tato písnička byl za války zakázaná)… ale když se zpívá celá, všude se jí zpívá jen první sloka, takže až při druhé sloce mi vlhnou oči.
Zrovna tak, když jsem slyším zpívat naši hymnu, ale celou https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_HVo73XRc3A

nebo zde https://www.y­outube.com/wat­ch?v=mo-NeHGEcLI

briketka10

Ano, když poslouchám píseň svého mládí
a relaxuji na posteli, tak téměř pokaždé :)

Kelt

Určitě. Při poslechu krásné hudby jsem dojat, při krásném emotivním díle se mi také derou slzy do očí – když slyším něco úžasného, nebo když to čtu. a pod.

zjentek

Ano. Tak třeba Lenka Dusilová, Petr Kotvald a nebo ta Ilona Csáková ..to řvu jak malý děcko, když to někde hraje a těžko, těžko mě utišit;(

klumprt

Že bych bulel úplně to ne, ale občas mívám namále. Dobře na mě v tomhle směru maká Sinead O´Connor: Nothing Compares 2 U.

NelieM

Jojo, běžně.

arachis

Ano i u smutné básničky, u hudby spíše husí kůži.

klumprt

zjentek: Takový Mumulend od Péti Kotvalda ve mně vyvolává deprese a nechuť žít.

zjentek

hm tak to se zaposlouchej do textu skladby Satelit a Mumulend pak sneseš mnohem líp.

Kepler

Jasně Quentosi, nebyla to nejšťastnější formulace. Jen jsem se chtěl vyhnout obvyklým "brečet, slzet, vlhnout atd.