Avatar uživatele
www

Měli jste nějaké povolání, které dnes už mizí, nebo neexistuje? Platí hlavně pro starší ročníky.

Doplňuji:
Nikdo jiný? To snad ne, vždyť jich bylo dost. Já byl svého času na dálnopisné ústředně 😉
Myslím vaše povolání, ne povolání předků.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: www

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Bublinnka, beer, bolak, marci1 před 3919 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Asi ještě existuje, ale v jiné podobě.
Byl jsem několik let profesionální radista – tedy morse, jak ruční, tak i automatický telegrafní klíč, radiodálnopis, vše včetně šifry..vysílač SS1000 s přímačem EKN. Dobrá práce a nikdo se mně do toho nepletl, v té době se chodilo okolo dobrých radistů „po špičkách“ a to nejen obrazně, ale i prakticky ))

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já jsem dělal voziče, podle tabulek za komunistů…vni­tropodnikový manipulátor…Navážel jsem do dílny ze skladu materiál vysokozdvižným vozíkem, hotové polotovary jsem převážel do další dílny (budovy) k dalšímu zpracování.
Dneska asi taková profese neexistuje, protože se u nás nic nevyrábí, pouze se montují výrobky z už přivežených dílů kaminonem.A to už de fakto vydává a rozváží skladník po dílně.Neexistuje (alespoň v mém okolí v okruhu 50ti km) dílna, kde by pracovalo 100 lidí na hale, jako to bylo za minulého režimu, kde takovéto dílny byly v každém městě.
Doplňuji:
A vlastně v zemědělství zmizely profese jako krmič, dojička či traktorista, protože dneska jsou to rodiné farmy kde všichni dělají všechno.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Můj děda byl bednář, tj. výrobce dřevěných sudů a dalších nádob ze dřeva. řekl bych, že bednářů dnes u nás již mnoho není. Na druhou stranu zase nová krásná povolání přibývají, vnučka chodí na ZŠ kde nemají školníka, tuto funkci tam dnes vykonává facility manager.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
GM

Povolání ne, ale dělala jsem ještě státnice z těsnopisu.

před 3918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

ůahny- neprohlašuj prosím tě tvé pravdy za pravdivé, traktoristé, apod. vůbec nezmizeli, to máš jen ty špatné informace.
Také různé výrobny, ocelárny, apod. mají lidi, jako ty, pouze nejsou tyto pozice stejně pojmenované jako za komančů.

před 3919 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
www

Čeče máš recht. Moc jsem nepřemýšlel ☹
Ale i tak, dnes aby se v tom prase vyznalo, jedna práce zmizí, stejná se pod jiným názvem se objeví ap.

před 3919 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

jsem rád, že uznáš jaksi svoji chybu (naprosto ji chápu, člověk nemá půl hodiny nad přemýšlením nad jedním příspěvkem :) ).
Dle jistého videa, až budou dnešní kojenci pracovat, bude existovat 30% nových prací, které v dnešní době nejsou (hlavně co se týče moderních technologií). Prostě, pokrok nelze zastavit a za komunistů se mi to zdálo docela komplikované, viz vnitropodnikový manipulátor, dnes by se nazval nejspíše skladníkem :)

před 3917 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
www

Jashael: ptám se zda-li jsi to dělal, ne co existuje/neexis­tuje. 😉

před 3919 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
www

lahny, já to vím. Právě proto se ptám, zda někdo místní něco takového dělal 😉 A samozřejmě, nemusí se přiznat.

před 3919 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek