Zlatý

Měli jste nějaké povolání, které dnes už mizí, nebo neexistuje? Platí hlavně pro starší ročníky.

Doplňuji:
Nikdo jiný? To snad ne, vždyť jich bylo dost. Já byl svého času na dálnopisné ústředně ;-)
Myslím vaše povolání, ne povolání předků.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Asi ještě existuje, ale v jiné podobě.
Byl jsem několik let profesionální radista - tedy morse, jak ruční, tak i automatický telegrafní klíč, radiodálnopis, vše včetně šifry..vysílač SS1000 s přímačem EKN. Dobrá práce a nikdo se mně do toho nepletl, v té době se chodilo okolo dobrých radistů "po špičkách" a to nejen obrazně, ale i prakticky ))

Další odpovědi:

Stříbrný

Já jsem dělal voziče, podle tabulek za komunistů...vnitropodnikový manipulátor...Navážel jsem do dílny ze skladu materiál vysokozdvižným vozíkem, hotové polotovary jsem převážel do další dílny (budovy) k dalšímu zpracování.
Dneska asi taková profese neexistuje, protože se u nás nic nevyrábí, pouze se montují výrobky z už přivežených dílů kaminonem.A to už de fakto vydává a rozváží skladník po dílně.Neexistuje (alespoň v mém okolí v okruhu 50ti km) dílna, kde by pracovalo 100 lidí na hale, jako to bylo za minulého režimu, kde takovéto dílny byly v každém městě.
Doplňuji:
A vlastně v zemědělství zmizely profese jako krmič, dojička či traktorista, protože dneska jsou to rodiné farmy kde všichni dělají všechno.

Pokročilý

Nevím, jestli to ještě existuje, ale asi ne :)
http://www.youtube.com/…

Stříbrný

Můj děda byl bednář, tj. výrobce dřevěných sudů a dalších nádob ze dřeva. řekl bych, že bednářů dnes u nás již mnoho není. Na druhou stranu zase nová krásná povolání přibývají, vnučka chodí na ZŠ kde nemají školníka, tuto funkci tam dnes vykonává facility manager.

Diskuze k otázce

Bronzový

GM

Povolání ne, ale dělala jsem ještě státnice z těsnopisu.

Stříbrný

huxa

ůahny- neprohlašuj prosím tě tvé pravdy za pravdivé, traktoristé, apod. vůbec nezmizeli, to máš jen ty špatné informace.
Také různé výrobny, ocelárny, apod. mají lidi, jako ty, pouze nejsou tyto pozice stejně pojmenované jako za komančů.

Zlatý

Čeče máš recht. Moc jsem nepřemýšlel :-(
Ale i tak, dnes aby se v tom prase vyznalo, jedna práce zmizí, stejná se pod jiným názvem se objeví ap.

Stříbrný

huxa

jsem rád, že uznáš jaksi svoji chybu (naprosto ji chápu, člověk nemá půl hodiny nad přemýšlením nad jedním příspěvkem :) ).
Dle jistého videa, až budou dnešní kojenci pracovat, bude existovat 30% nových prací, které v dnešní době nejsou (hlavně co se týče moderních technologií). Prostě, pokrok nelze zastavit a za komunistů se mi to zdálo docela komplikované, viz vnitropodnikový manipulátor, dnes by se nazval nejspíše skladníkem :)

Zlatý

Jashael: ptám se zda-li jsi to dělal, ne co existuje/neexistuje. ;-)

Zlatý

lahny, já to vím. Právě proto se ptám, zda někdo místní něco takového dělal ;-) A samozřejmě, nemusí se přiznat.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.