jjj123456789

Měli jsme se v roce 1938 bránit?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Nitrol

Ne

To je složité… minulost se nedá změnit a třeba by ses ani nenarodil kdyby jsme se bránili :/ . Já bych řekl že spíš ne. Neměli jsme ani prostředky ani finance vzdorovat Němcům a naši „Kamarádi ze zahraničí“ z Velké Británie nám taky moc nepomohli … :/

Další odpovědi
Mc Merkurion

Ne

…chybí jiná odpověď…
podívej se na tento dokument a pak se zeptej znova:
http://www.csfd­.cz/film/249973-kdyby/

maschin

Ano

Ano. Pošramocená morálka nás díky tomu trápí dodnes.

Larissa

Ne

mosoj

Ano

Je povinností národa , se bránit.
Prostředků a možností bylo dost.
Doplňuji:
Tenkrát platilo, že útočník musí mít mnohonásobnou přesilu aby uspěl.

Stuart6

Ano

ptáč

Ne

Oni se měli bránit. To oni, ne my.

led

Ne

Je pravda, že obrana štátu napriek už vybudovanému opevneniu a vyspelej pozemnej bojovej technike, bola by len dočasná. Politická rozdrobenosť v štáte napomáhala fašistickému Nemecku. Napriek neochote vlád Veľkej Británie a Francúzska, ktoré, vzhľadom na vlastnú nepripravenosť k vojne, radšej Československo obetovali. SSSR v zmysle dohody o spolupráci, malo pripravené vojská na prípadný zásah pri obrane západných hraníc ČSR. To však nevyhovovalo mocenským štruktúram vo vtedajšom Československu.

Ľahko sa hovorí dnes, so znalosťami následkov. Ak však posudzujeme situáciu z pohľadu vtadajších informácií a politickej situácie, prezident Beneš i vláda boli postavení do pozície plavca v mori bez možnosti, použiť záchranného kolesa spojeneckých dohôd. Aj keď sa blížil červený čln (možno s ľudožrútmi?), plavec sa radšej rozhodol pre záchranu plavbou v rozbúrenom mori, zalievaný a tlačený ku dnu obrovskými masami čiernej a hnedej vody, k vzdialenej pevnine i za cenu, že neprežije.

petra15

Ano

To byla svanda…:-)xD. Ale nakonec Hácha podepsal, kdyz mu toto vysvetlili. Polsko bylo vetsí a silnejsí nez Cesko, a lehlo popelem za 3 týdny, a do tedka si stezují, jak jim Nemci znicili Warszawu. V Cechách by bylo jen pul miliónu mrtvých, 2 milióny bez prístresí, znicená Praha a Brno, a vsichni cestí válecníci by zmizeli, jejich rodiny by prisly do koncentráku, a byl by zase klid. Praha by dnes byla malá Moskva s „pomníky“ 🙂xDDD
Války máme rádi…at se tlucou, kdyz to chtejí ---- Hácha to nechtel, a byl za to po válce popraven.:-)xD
A zduvodnit se to nejak vzdycky dá…
Doplňuji:
Na zacátku chybí „by“; to by byla zábava a legrace, né? Já bych odjela do Svycarska a „po válce“ se prijela tem chytrákum vysmát, co chteli válku, co se „chteli bránit“…„bránit republiku“. A se samým bránením dostali akorát komunismus…a vsechno chtejí hned.......a vsechno vedí líp.....a kdyz jim clovek moudre radí, mají na to vtip…to máme mládez:-)xD
takze jjj123456789 ---- más 44 % pro válku, stací ?

eso123

Ne

petra15

jjj123456789

A mel by ses bránit(?), kdyby prijela Merkelová do Cech a nabídla Cesku pripojení k Nemecku, s tím, ze kazdý, kdo pracuje bude mít 50 az 90 000 Kc/netto, jako v Nemecku, a ceská vláda by mela nechat obyvatelstvo odhlasovat. Tak co bránit se ? Bud rád, ze to v r. 1990 neudelali. To bys videl, jak by Cesko hlasovalo !!! To by tu armádu museli poslat proti lidem, a ne proti Nemcum:-)xD