Měli bychom po šedesátce užívat nějaké doplňky abychom se udrželi při životě, anebo stačí rozmanitá strava?

život po šedesátce

Nejlepší odpověď
anonym

to záleží jak jste natom zdravotně,pokud vás netrápí nedostatek vitamínů a různá onemocnění je nejlepší strava založena na čerstvém ovoci a zelenině,v určitém věku by samozřejmě měla být strava vyváženější,pokusit se odbourat nadměrné užívání tučných jídel,dát přednost třeba bylinkám než doplnujícím lékům a vitamínům z lékárny
Doplňuji:
jestli vás ale trápí kloubní nebo jiné neduhy,můžou se používat doplnky,ale než snimi začnete raději se poradte se svým lékařem jestli jsou nutné a at vám nepřitíží

Další odpovědi
panenka

Já si myslím že kromě té rozmanité stravy by se po šedesátce a nejen po ní ale furt nějaké vitamíny užívat měly jako doplněk.

quentos

při životě vás mimo vitamínů udrží hlavně aktivní přístup k němu a pohyb! Když se vitamíny budete cpát u televize, nebude vám to nic platné.

rybíz

Souhlas burak. Doplním pouze, že starší lidé potřebují více vápníku na kosti, popř. hořčík od různých křečí a bolestí. Ale vše stačí až po poradě s lékařem. Preventivně to není nutné.

mosoj

Je zajímavé jak většina má zafixované jenom vitamíny a minerály. Ta se dají opravdu nahradit stravou.
Ale po šedesátce jde již o mohutný přirozený proces stárnutí, který zastavit nejde ale jde zpomalit.
Záleží ale na člověku jestli chce tento proces zpomalit nebo ne. Ono nic není zadarmo.
Vygooglujte si kolik vám denně odumírá mozkových buňek a jak se zmenšil váš mozek
v šedesáti letech. Aby tento mozek zvládl alespoň částečně to co dříve, musí být dobře prokrvován.Kila vitamínů ani strava na toto nepomůže. Takže gingobiloba a lecitin jsou nutností. Totéž s věškerými klouby , svaly a vazivy. Prostě stárnou. Opět lze pouze zpomalit a bez arthronutraceutika s tím nic nenaděláte. Takže je určitě dobré se bránit starnutí. K tomu patří i ta strava a pohyb.
Potřeba je ale ryze individuelní.
Ještě jsem neslyšel, že by gingo, lcitin a třeba geladring někomu zdravotně uškodil. Většinou pomůže.

ReHu

Zcela jistě nestačí rozmanitá strava.
Záleží na tom, zda se chcete pouze udržet při životě, jak píšete, nebo mít i ten život trochu kvalitní.
Ta by v některých případech stačila pouze zcela zdravým jedincům. Dá velmi, velmi hodně práce zajistit tělu vše co potřebuje jen a pouze ze stravy. Kvalitní strava (tak aby dostačovala) je obtíženě k dostání. Co se týče vitamínů, minerálů, stop.prvků a ostatního, co tělo potřebuje, v potravinách v obchodě se již téměř nevyskytují, z důvodů skladová a i pěstování v rychlých podmínkách určených k velkovýrobě. A v dnešní době, těžko se hledá některý jedinec, který je zcela zdráv. Téměř všichni potřebují nějakou podporu. Tělo jinak strádá.
je možné, že si na to člověk zvykne a říká, to je věkem, to mám dlouho, atd.
Je to na dlouhou diskuzi. Těžko zde vyvracet některé „argumenty“. Záleží hodně na předchozím životním stylu a vaší vyvážené stravě.
Záleží také na tom, kteé potrav.doplňky máte na mysli. V lékárnách jde hlavně o byznys a provizi. Znám z vlastní zkušenosti.
Často jde pouze o „drahou moč“.
Má mamka, 68 let, užívá potrv.doplňky Nutrlite. Já také, již několik let a jsem moc spokojená.
Důležitá je prevence a nenechávat vše na poslední chvíli, protože lékaři z 99% léčí následky a ne příčinu.
Asi je dobré také podotknout, že rozdíl mezi potrav.dopl%nky a léky mnohdy spočívá pouze v množství obsahu účinných látek. A vím zaké z vlast.zkušenosti, že v lékarnách i u lékařů se hodně dá na to, co ten který distributor nabízí za odběr.
Po rozhovoru můžeme navrhnout konkrétní doporučenou suplemenentaci vhodnou pro konkrétního jedince s ohledem na jeho potřeby. Návrh provádíme bezplatně.

skorcovaz

Nejlepšejší je sdbát o své tělo, když je ještě mladé a od útleho věku.. Když někdo o sebe začne pečovat až po šedesátce, příjde mi to, jako prodlužování umírání, ale to je jen můj názor..