Měli by vrcholoví politici podstoupit test inteligence povinně? A jaký IQ by měli dosáhnout?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
fcoop

Ne

Ten test by byl k ničemu.Určitě by si to hoši „nějak“ zařídili.Kromě toho – na to,aby se chovali tak,jak se chovají jsou chytří převelice.
Test charakteru a dobrých,nezištných úmyslů asi neexistuje.
Pokud ano,oni by byli poslední,kteří by o něj stáli.

Další odpovědi
HDMI

Ano

Měli by mít podle mě aspoň 120 a le hodně silně pochybuji o tom že by jim vyšlo víc než 70.Nicméně příště bych to dal jako otázku místo ankety.

anonym

Ano

ano, měli, ale bez stanovené příčky, kterou musí dosáhnout.
IQ přecejen neni nejduležitější. I nějaký vidlák z vidlákova pomocí selského rozumu zvládl tam pracovat lépe

jendahun

Ne

Přirozená inteligence se s tím asi nezměří a ti,co mají vysoké IQ ještě nemusí být schopní – ehm,nebo tedy můžou být schopní všeho.Příklad: bývalá paní ministryně spravedlnosti – vysoké IQ,Daniela Kovářová,podle mě zlodějka první kategorie,nadělala lumpáren na ministerstvu,vel­koryse rozdávala peníze z našich kapes svým oblíbencům,os­vobodila lumpy a pustila je na svobodu,ve volném čase píše erotické povídky – to znamená,že v hlavě víc ču.....,než inteligentních myšlenek.Nemůžu si pomoct,hezká ženská,ale jinak lump,zneužívající svého IQ.

baghira

Ne

IQ je měřítko jen určitých schopností, určitě ne všech. I tak si myslím, že většina vrcholových politiků má IQ nadprůměrné (kdyby byli blbí, nedostali by se tam, kde jsou).

A proč zrovna politici? Proč ne všichni?

lexx

Ne

Zbytečná práce, výsledky zmanipulované. jako výběrové řízení na prac.místo, kdo vyhrál ? nejschopnéjší, nejlepší ? nevěřím.

samicek333

Ano

ale moc by jich nezbylo