Měli by kuřáci žádat o emisní povolenky?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusí žádat o emisní povolenky ani platit jiné věci. Všechno toto už platí ve spotřební dani.Ta dává státu ročně miliardy aniž by na druhé straně za to něco stát dával.

Další odpovědi
Reuef

vyrobni cena krabicky cigaret – 5 Kc prodejni cena – 70 Kc to se vam zda ze kuraci plati malo ?

david22

Nevím, jestli emisní povolenky, ale měli by platit vyšší zdravotní pojištění. Onemocnění u kuřáků je častější, než u nekuřáků.
V případě rakoviny plic enormně.

arygnoc

Viacej CO2 produkujete Vy, keď si dáte na večeru, ako fajčiar vyfajčením celej krabičky cigariet, lenže vy to vyprodukujete opačným otvorom tráviaceho traktu, ako fajčiar.
Čo sa týka poistenia – súhlasím. Ak nefajčiari doplatia rozdiel v daniach, ktoré fajčiar zaplatí kupovaním potrieb na fajčenie. A najmä z tých je platené aj zdravotníctvo, pretože práve tieto dane sú PODSTATNOU príjmovou zložkou štátu.
Doplňuji:
No to je, to že nemôžeme opravovať odpovede:
… keď si dáte na večeru fazuľu …

Prípadne dodatky či opravy v diskuzii.

anonym

Souhlasím s Davidem22, protože kuřákům nezabírají ani léky dostatečně účinně, vitaminy se vylučují bez výrazného efektu. Léčba je vždy delší, než u nekuřáků.
Takže kuřáci svým způsobem patří mezi občany sebepoškozující se.
Navíc jsou většinou kuřáci sobci a díky svému zlozvyku nutí dýchat cigaretové exhalace i nekuřáky. Emise rozhodně vytvářejí.
Jen je otázka, zda by nebylo vhodnější než zatěžovat ekonomiku nás všech tisknutím „povolenek“, zatížit rovnou kuřáky. Jak je vidět, stoupající cena cigaretových výrobků je nedostatečným artgumentem přestat kouřit.

Kohut57

Kvalita a délka života je přímo úměrná tomu co dýcháme , jíme a s kým intimně žijeme. Jídlo a vztah si mohu zvolit, ovšem co dýchám ovlivním hůře. Proto bych kouření zakázal všude, kde to obtěžuje. A protože " stát jsme my" , u nás neplatí, tak mě jakékoliv platby kuřáků jsou volné. Žije z toho mocenský aparát , jako z každého svinstva.
Doplňuji:
Kuřáci platí skutečně hodně, a to svým životem. Krátit život druhému by mělo být trestné,

aramah

Co furt máte s těmi kuřáky?
A co obezita? atd.je toho hodně s čím si člověk vědomě ubližuje.
A zdaleka neplní státní kasu tak ja kuřáci......