jennysh

Měli by jste zájem o web dle vašich představ.Kdybych dejme tomu vytvářel web na objednávku.

Jakou sumu by jste si představovali za vytvořený web. Do jaké cenové relace si představujete vytvořený web který by obsahoval i seo optimalizaci,tedy dobré umístění ve vyhledávačích jako je google,seznam,a­pod.?
Doplňuji:
Ano,když vám to dělá vnuk zadarmo,předpo­kládám,že on za to nic neplatí a používá nějaký webhosting který je zdarma a nejsou ty domény placené,já měl na mysli domény .eu.cz,atd. Samozřejmě že pro osobní web je zcela dostačující to co vy říkáte :) na tom není nic divného. A ty podmínky na vytváření www stránek nejsou malé. S tím já samozřejmě počítám.Ale já myslel stránky které budou středem pozornosti a budou konkurovat těm druhým. Jakožto třeba filmy online,těch stránek je nespočet,ale třeba někdo chce mít web s podobnou tématikou zrovna jako jsou online filmy,k tomu je ale potřeba seo optimalizace aby se ty stránky zobrazovalí v žebříčku jako je google, a dejme tomu že ta seo-optimalizace zařídí stálé návštěvníky a zároveň aby se váše stránka umístila mezi prvníma v prohlížečích­.A pak s toho můžete dokonce vydělávat sám,tedy pokuď mi dobře rozumíte.

Nejlepší odpověď
BandiOl

Dotaz je moc abstraktní. Záleží o jaké stránky se jedná. Jednoduchá prezentace, nebo malý e-shop, nebo komplex dle požadavků zákazníka. Také je podstatné, jakou činnost potřebuje zákazník propagovat. Dostat se ve vyhledávačích na první stránku je celkem zajímavé. Osobně pracuji na některých projektech. Nesnažím se být na prvním místě, ale na první stránce v seznamu pro více výrazů. Jedná se např. o stránky pro bojové sporty:
Doplňuji:
A jsem moc drahý na české poměry. 🙂

Zdroj: www.fightsport.cz

Další odpovědi
mosoj

Představa zákazníka je jedna věc, skutečnost druhá.
Takových je a již ty weby tvoří.
Zkuste se někde poptat za kolik se to dělá a pak zkuste trochu konkurovat.
Také je třeba to někam umístit a za to se platí také.
Mně to dělá vnuk a dokonce zadarmo.

Ne, ne mám doménu na www. cz za 300 Kč na rok.
A ve vyhledávačích jsem k nalezení. Navíc je tam propojení s „Firmy. cz“.
On si ale platí ještě něco ( prosím o prominutí nevím co ) co také musí být aby to mohl vůbec realizovat. To je ale dražší.
Mám dojem že 1400 Kč za rok o to se dělí asi se třemi kamarády kteří weby tvoří také.

MacChill

Základní stránky si dokážu udělat sám za to bych neplatil. Zaplatil bych až v případě, pokud by mi někdo nabídnul velmi profesionální stánky s třeba s PHp prvky, s RS apod.

blesk26

Z vlastních zkušeností:

Opravdu záleží na tom, co všechno umíš …

Asi všichni jsme začínali tak, že jsme udělali nějaký základní web a pak dělali jednoduché weby známým, kteří byli rádi, že jim to dělá někdo skoro zadarmo. Nicméně co si budeme povídat, tyhle weby stály zaprd. Třeba moje grafika byla šílená apod … „zákazníci“ byli spokojeni, ale to především proto, že netušili, že web má i jiný potenciál, než někde mít nějakou zapadnutou prezentaci.

Nenapsal jsi co všechno umíš, takže to vezmu zeširoka a upřímně:

Pokud umíš pouze html + css, nepočítej s tím, že se uchytíš, dnes to nestačí … jediné uchycení bys našel jako css kodér pro programátory nebo grafiky, ale to bys to musel umět hodně dobře.

Důležitá je dnes kvalitní znalost PHP, bez toho se dobré weby dělat nedají (pokud to není statická prezentace o dvou podstránkách, kde se úpravy dělají jednou za rok). A je to opět o kvalitě. Ono ten web můžeš sbastlit, ale stojí to zaprd, dneska zákazníci vyžadují promyšlené administrační rozhraní. Proto třeba pro své potřeby pracuju na redakčním systému, na kterém jedou mnou dělané prezentace. Tam už je ale potřeba použít nějaký PHP framework, musí to být celkem neprůstřelné … není to úplně jednoduché.

Nesporně je skoro nejdůležitější součástí webu jeho grafika – pokud nejsi rozený grafik, tak ten tvůj web pravděpodobně nezaujme. To znám také z vlastní zkušenosti. Proto, abychom zaručili kvalitní výsledek, tak děláme dnes v týmu grafik, programátor, kodér/seo specialista. Jeden člověk zkrátka nemůže excelovat ve všech čtyřech oblastech najednou.

Nevím jaké máš zkušenosti se SEO optimalizací, jestli už jsi nějaký web na přední příčky dostal. Také to není tak jednoduché, jak se může zdát, protože dnes je optimalizovaná většina webů, takže pak to je hodně o kvalitě html kódu, unikátnosti obsahu, frekvenci aktualizací, linkbuildingu … neexistuje zaručený recept.

Co se týče ceny, pokud chceš dělat weby sám a nejsi expert na všechno, budeš se muset s cenou držet při zemi. Takže bych řekl max pár tisíc za celý web, ale zase to zůstane celé tobě. Profesionální weby, které děláme dnes již vycházejí na dražší peníze, ale to proto, že využíváme služeb profesionálů a tedy grafika i kód jsou drahé. Ale abychom dali dobrou nabídku, tak my krom grafika z toho máme jen pár korun, protože náklady jsou vysoké.

Doufám, že jsem se tě nijak nedotkl, chtěl jsem to ale říct tak, jak mě to zkušenosti naučily. Pokud chceš odevzdat kvalitní produkt, musíš to dělat kvalitně a nezvládneš to sám.

Na druhou stranu je spousta lidí, kteří netouží mít profesionální web, ale stačí jim něco obyčejného, protože tomu nerozumí, nebo na to nemají finance, tam určitý potenciál uchytit se je, ale musíš mít buď hodně známých a následných referencí, nebo dobrou reklamu …

Doufám, že se to dalo číst, nějak jsem se rozepsal a nevím, jestli to dává smysl :D Nejsem sice úplný odborník, ale pokud bys potřeboval konkrétní radu/názor, tak mi klidně napiš maila a rád poradim :)

Michálek1245

Tady to asi nelze přesně říct. Hlavně to nebude konečná částka tak, že to položíte na stůl a máte web. Když dám za příklad třeba SEO. My spolupracujeme s https://kvalit­neseo.cz/ a je to dlouhodobá kontinuální práce, kdy na tom pracujeme. Hlídáme pozice, děláme linkbuilding a další aktivity. Takže to je pravidelná měsíční faktura na základě toho, kolik úkonů se dělá. :) A tak to máte s marketingem obecně. :) Jinak postavení e-shopu vás může stát od 1000 do 2 000 000 Kč. ;) Podle toho, co poptáváte.

jennysh

tak to se omlouvám,doufám že se to vás nedotklo samozřejmě v takovém případe je to zcela možné když to platí 3 dohromady.Kaž­dopádně jsem se chtěl zeptat,pokud bych dělal jakékoliv stránky,tak právě bych se chtěl přizpůsobit zákaznikům,že to cenové ohodnocení bych čekal relativně malé. Abych upoutal lidí tím,že nemusí do toho investovat vysoké sumy.Protože některé firmy si za to vezmou opravdu mnoho,a to nemluvě o Svatebních stránkách. Hlavně proto jsem se potřebovat zeptat,jakou cenu by jste nejraději zaplatili.Abych měl představy,a potom se zařídit podle zakazníku,tedy pokuď to bude možné,najít tu nejlevnější variantu pro vás.

mosoj

Není třeba se omlouvat. Nic se mě nedotklo.
Jenom říkám, to co další, zkuste okouknout ceny a zkuste se nabízet konkurenčně.
Největší problém ale bude sehnat klienta.
Na to musí být trochu té agresivity, ale zdravé !!. Tak ať se Vám to podaří.

jennysh

Děkuji vám.

chudst

Podivejte se na konkurenty a podle toho zaridte cenu. (Pokud umite jen staticke stranky, moc se neuplatnite. Pokud umite pracovat i s PHPckem, pak uz staci jen troska sikovnosti a nabizeni se na trhu.)