PitrSvitr

Měli by být pedagogové lépe placeni ?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Přitom že klesá vzdělanost dětí,tak mají dost.

Další odpovědi
panenka

Ano měli by podle mě toho mají hodně musí naše děti naučit co nejvíce takže vyší platy si určitě zaslouží.

sejtanka

Podle mně mají dost,mají dva měsíce prázdnin a spoustu dalšího volna v roce o kterém se nám může jen zdát.

barusee

Podle mě ano, je to jedna z nejnevděčnějších prací, sama to jako studentka vidim. A to nemluvě o tom, jak to musí vypadat na takovém učilišti, stačí mi, co slyšim z vyprávění.
Ikdyž je pravda, že museli vědět do čeho jdou.

aloevera5

Ano, měli. Udržet pozornost dnešních dětí učitelům nezávidím. Děti jsou drzý, až hamba. Já bych nechtěla bých učitelkou ani za maximálně vysoký plat.

Ale na druhou stranu dobrý učitel většinou ve státní škole nezůstane. Pokud umí řeči, jde učit do soukromých jazykových škol. Výborní učitelé většinou jdou do privátních škol, sice tam také učí děti bohatých rodičů, kteří jsou možná ještě drzejší, ale má většinou také více peněz.

Takže jsem názoru, že učitel, který je fakt dobrý a chce více peněz, si to ve svém životě stejně zařídí tak, že bude buď dělat něco jiného nebo bude učit, ale jinde za víc.

mosoj

Zbavte se trochu té závisti. To je pravý problém Čechů.

roxy52

Práce to sice je nevděčná,ale na druhou stranu -kolik měsíců v roce dělají.Kromě dvouměsíčních prázdnin mají každou chvilku volno,víkendy volný…,takže odpovídám-rozhodně ne.

jendahun

Z toho, co jsem se ve škole naučil,jsem k životu potřeboval asi tak 40%,zbytek samostudium a život.„Neuč se,život tě naučí“ má asi smysl.„Život je nejlepší učitel,ale školné je vysoké“.Vyber si.Osobně na ZDŠ nerad vzpomínám.Nevím,proč by měli učitelé být placení lépe,než jiní zaměstnanci kdekoli jinde.„Jsi li blbá,běž studovat na pajdák“,to se tvrdilo za našich let."Potkal jsem dvě,ta jedna byla ku… a ta druhá byla taky učitelka."I to se za nás říkalo.