Avatar uživatele
Registrovaný

Měla právo TV Nova natáčet otce když jim řekl že ne?

Tv Nova kdysi natáčela reportáž o dopravní nehodě. Chtěla vyzpovídat otce, ale ten je seřval, že jim nedal svůj písemný ani orální souhlas, a že omezují jeho lidská práva. Přesto byl v televizi. Nakonec to neřešil, ale měli na to právo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ano...
NOZ ( http://business.center.cz/… ), §89, cituji:
"Podobizna nebo zvukový či obrazový záznam se mohou bez svolení člověka také pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství."

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ne. Gecco sice cituje správně, ale toto má háček v § 90 -
Zákonný důvod k zásahu do soukromí jiného nebo k použití jeho podobizny, písemnosti osobní povahy nebo zvukového či obrazového záznamu nesmí být využit nepřiměřeným způsobem v rozporu s oprávněnými zájmy člověka.

Pokud byl např. účastníkem nehody, pak v tomto případě zcela jistě je oprávněný zájem člověka na nepořizování jeho podobizny, přinejmenším do doby prošetření nehody a určení viníka.


Avatar uživatele
Bronzový

Mají právo informovat veřejnost o událostech, ale myslím, že pokud člověk nesouhlasí s rozhovorem nebo něčím, tak nesmějí zobrazit tvář, ale přesný zákon bohužel neznám.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.