Avatar uživatele
Weroniq

Měla bych se nechat přeočkovat proti tetanu?

toto očkování nám lékař nepřipomíná a měl by si ho každý hlídat sám? myslím, že mě očkovali v dětství, takže to bude už víc jak deset let, kdy se má pak znova přeočkovat.. je to nezbytné? nedávají „tetanovku“ v případě úrazu preventivně i v nemocnici? pamatuji si, že jsem víc jak týden nemohla sedět, jak mě to místo po vpichu bolelo a prý jde očkovat i do ramene, ale zas bolí celá ruka :/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4621 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

No, měla bys mít představu, kdy jsi tetanovku dostala naposledy, ale zároveň to máš v papírech, takže by Tě měl upozornit doktor.
A když máš po úraze a od očkování utekla delší doba, většinou ti ji pro jistotu dají.
Možná jsi měla jen blbě napíchnutej nerv nebo sval… já ji myslím dostala loni nebo předloni a ani jsem o ní nevěděla :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

NDoporučuji navštívit svého obvoďáka, on podle dokumentace řekne kdy přeočkovat. V žádném případě bych toto očkování nepodceňoval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Někde jsem četla že se přeočkování dá i po 15 letech a stačí jedna injekce – mě tedy také nebolela při očkování.
zkus se podívat na vakcíny.net

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Zajděte za obvodním lékařem, ten koukne do vaší zdravotní karty a bude jasno. A dilema ohledně očkování by určitě vyřešila návštěva katakomb v Klatovech – tam jsou mumie osob, které v křečích a bolestech zemřeli na tetanus, nebo-li strnutí šíje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek