Pokročilý

Měla bych se nechat přeočkovat proti tetanu?

toto očkování nám lékař nepřipomíná a měl by si ho každý hlídat sám? myslím, že mě očkovali v dětství, takže to bude už víc jak deset let, kdy se má pak znova přeočkovat.. je to nezbytné? nedávají "tetanovku" v případě úrazu preventivně i v nemocnici? pamatuji si, že jsem víc jak týden nemohla sedět, jak mě to místo po vpichu bolelo a prý jde očkovat i do ramene, ale zas bolí celá ruka :/

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

No, měla bys mít představu, kdy jsi tetanovku dostala naposledy, ale zároveň to máš v papírech, takže by Tě měl upozornit doktor.
A když máš po úraze a od očkování utekla delší doba, většinou ti ji pro jistotu dají.
Možná jsi měla jen blbě napíchnutej nerv nebo sval... já ji myslím dostala loni nebo předloni a ani jsem o ní nevěděla :)

Další odpovědi:

Zlatý

NDoporučuji navštívit svého obvoďáka, on podle dokumentace řekne kdy přeočkovat. V žádném případě bych toto očkování nepodceňoval.

Zlatý

Někde jsem četla že se přeočkování dá i po 15 letech a stačí jedna injekce - mě tedy také nebolela při očkování.
zkus se podívat na vakcíny.net

Zlatý

Zajděte za obvodním lékařem, ten koukne do vaší zdravotní karty a bude jasno. A dilema ohledně očkování by určitě vyřešila návštěva katakomb v Klatovech - tam jsou mumie osob, které v křečích a bolestech zemřeli na tetanus, nebo-li strnutí šíje.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.