Avatar uživatele
Registrovaný

Měla bych po přestěhování se do jiného bydliště a ukončení PP dohodou nárok na podporu? Odpracovala jsem 5 let.

Mám práci ve velkém městě,ale bydlím v nájemním domě, kde jsou podmínky neudržitelné. Mám možnost se přestěhovat k rodičům do rod. domu,ale velmi daleko,musela bych ukončit PP.Mám v tomto zam. odpracováno 5 let, měla bych v novém bydlišti nárok na podporu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ano, ve výši 45 % tvého průměrného čistého výdělku, maximálně cca 13500 Kč. Pokud prokážeš úřadu práce, že jsi PP musela ukončit z vážných důvodů (což by stěhování k rodičům např. z důvodu příliš vysokého nájmu mohlo podle mého názoru být), budeš mít první dva měsíce 65 %, další dva 50 % a zbytek podpůrčí doby 45 %.

Ty "vážné důvody" je ale nutné napsat do výpovědi nebo dohody o ukončení PP, jinak je v podstatě nemožné o nich pracák přesvědčit.

Zdroj: § 50 odst. 3 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.