Fixire

Měla bych jít na gymnázium?

Zdravím,

chodím do 9. třídy a uvažuju nad tím, zda se mám hlásit na gymnázium, nebo ne. Baví mě jazyky. Známky mám skoro samé a pár dvojek z matiky. Moji rodiče mi říkají, že ty dvojky, co mám z matiky, už nikdy nechtějí vidět. Jsem trochu vystresovaná, protože se snažím mít jen jedničky a dvojky. Četla jsem též články a ptala se kamarádů, co chodí na gympl, prý že to strašné není.

Chtěla bych ale vědět, zda jsou dvojky „špatné“.

Děkuji předem.

Odpovědi
jirka F

Ne není to vůbec špatná známka 2 znamená ještě chvalitebně, horší byla 2 z chování

na gymnáziu berou s 1 a 2 jak jednou bylo v rádiu že říkali jenom tak pro zajímavost :

cituji slova ředitele gymnázia : My nemůžeme brát žaky kteří mají 3 a 4 bereme jenom opravdu ty z 1 a 2 . Takže můžeš normálně jít

anonym

Záleží na tom, co budeš chtít v budoucnu dělat. Obecně platí, že gymnázium je lepší než jiné střední školy. Jaké máš známky, nikoho moc nezajímá. Pokud chceš jít na medicínu na průměr, tak by tě měly zajímat známky z posledních 4 let na gymnáziu (=vyššího stupně gymnázia). Existuje ještě pár vysokých škol, které berou na průměr, jinak jsou ti ale známky k ničemu. Často ti pomůže maturita s vyznamenáním.
Prakticky-z mého hlediska je to víceméně jedno, na jaké školy jsi, stejně předměty, které potřebuješ pro maturitu/VŠ se budeš muset naučit sama, ve škole se probírá jen úryvek z úryvku. Jediný znatelný rozdíl je pouze ten, že na gympl nechodí takový idioti jak na střední (~stejně ale spousta lidí na gymplu jsou feťáci a jiná havěť).

tl;dr – jdi na gympl a pokud to nevíš, tak se pomalu začni rozhodovat o budoucí VŠ. V oktávě/4A už bude pozdě.

marci1

Jestli máš jít na gymnazium nebo ne, to se musíš rozhodnout podle toho, co chceš studovat a dělat v budoucnosti. Pokud počítaš s vysokoškolským vzděláním, tak je samozřejmě nejlepší gymnázium. Dvojka je dobrá. 🙂

Mirdas

Špatné rozhodně nejsou, ovšem člověk se má stále snažit zlepšovat a to hlavně kvůli sobě.
Jinak nemá co svému v dobrém nabídnout.