Měla bych dotaz ohledně exekuce a zabavování věcí

Dobrý den,měla bych na vás dotaz,přítel má exekuci,v bytě ve kterém ale bydlíme nemá trvalý pobyt,může mi tedy exekutor přijít do bytu a zabavovat věci nebo ne? Děkuji za odpověd.Pavla.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Bohužel ano. Pokud se exekutor DOMNÍVÁ, že dlužník má svoje věci třeba u sousedů, tak může jít zabavovat i k sousedům. Zde jen záleží na exekutorově paranoii.

Další odpovědi
Miroslavst

V případě, že exekutor má za to, že se povinný (tedy váš přítel) zdržuje ve vašem bytě a byla by zde možnost, že zde má některé věci, které lze postihnout, tak ano může přijít k vám do bytu a zabavit tyto věci.
V případě, že budete tvrdit, že věci které chce exekutor postihnout nejsou povinného, ale vaše a s exekutorem nebude domluva, budete muset podat tkz. vylučovací žalobu, kde budete muset prokázat, že předmětné věci jsou vaše vlastnictví.