aneli27

Měla by se přilba na kolo po několika letech měnit? Neztrácí materiál časem svoje vlastnosti?

Mám přilbu na kolo, která je 6 let stará. Měla bych ji vyměnit za novou i když není poškozená?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Na různých diskuzích jsem vypátrala,
že helma zestárne tak za 5–7 let a je tedy na čase vyměnit ji, i když jste s ní ani jednou nespadla.

Měnit by se měla hlavně z důvodu pohodlnějšího nošení a menší váhy u novějších modelů.