Maussy

Měla by Česká republika zavést EURO? A proč ano/ proč ne ??

Nejlepší odpověď
anonym

Maussy, asi spíše neměla. Proč? To víš určitě sám. Je zjevné, že spousta zemí eurozóny si plete zařazení do Evropská unie se sociálním úřadem, který štědře bude doplácet na špatné hospodaření. Tím se i silnější ekonomiky dostávají do ohrožení, že jejich finanční stabilita poklesne.
Česká republika (tedy její představitelé) ve mně vzbuzuje dojem rozhazovačného a nezodpovědného hochštaplera. Obávám se, že se stavíme na roveň zemí majících snahu hospodařit na dluh a chovat se jako Řecko. Je to tím horší, že pro nás bude přepočet koruny vůči euru určitě dost nevýhodný a že ekonomicky slabším vrstvám životní úroveň ještě poklesne.
Otázkou je, kdo v téhle zemi se tím dnes zabývá.

Další odpovědi
dědapetr

Ne euro,naše peníze jsou umělecká díla a nejhezčí platidlo.

Damiana

Ocko má pravdu.
Já dodávám, že z mého pohledu člověka občas navštěvujícího země s měnou Euro, to vidím i jako děsně nepraktické. Ty opičárny s centy, bankovky jsou ošklivé a mince nejsou skoro k rozeznání… No chaos a zmatek. U nás jsme se šikovně zbavili haléřů a teď si budeme znovu zvykat na „diblíky“?
A také mi přijde, že v Eurech je v přepočtu na koruny všechno podstatně dražší…:-(

fihas

ja bych euro nechtel protoze nam bude dlouho trvat nez se v tech eurech vyzname ale nevim jak to je z ceskou republiku .