redy

Měla by bejt práce povinná?

Četla sem něco na novinkách, a tam je názor že jo.
Myslím že by to nebylo marný, aby každej člověk za měsíc odpracoval pár dní.Třeba jen na zdravotní pojištění.
Jistě že nic podobnýho se nestane,ale kdyby jo – tak co vy na to?
Zajíma mi váš názor,za kterej děkuju.

Nejlepší odpověď
Drap

V prve řadě by bylo nutné zajistit dostatek pracovních příležitostí.

Další odpovědi
marci1

Povinná ne, ale je důležité dosáhnou toho, aby lidé měli zájem pracovat, aby měli pracovní návyky a nebavilo je sedět doma za nějaké podpory či sociální dávky. Myslím si, že pokud člověk nepracuje, stává se „primitivnějším“, zajímá ho jen počítač, TV, jídlo ap. ☹ Nehážu všechny do jednoho pytle, samozřejmě jsou lidé, kteří pracovat chtějí a nemohou vhodnou práci sehnat. ☹

lexx

vždyť vona povinná je, copak, prachy na živobytí tiskneš na kopírce ?!
Doplňuji:
Úřad práce je tragické nedorozumění, pouze eviduje uchazeče ale neznám případ že by někomu nabídli adekvátní práci, prostě není, a když tak krkolomná pozice kde se lidi střídaj po měsíci jak ponožky…a státní dotace na zřízení místa ! Podvod požehnán státem jako vyšity.

zzzlatokopka

Ne, já nesouhlasím, člověk přece nestuduje proto, aby ho ÚP poslal zametat cesty.

Je rozdíl vázat dávky HN na práci (tady bych s tím souhlasila) a nutit pracovat někoho, kdo po státu nic nechce.

Já si soc. i zdrav. platím sama, a pokud mi ÚP nabídne práci v mém oboru, ráda ji příjmu i za malý plat, ale aby mi na ÚP nabízeli práci, která se vykonává v rámci veřejně prospěšných prácí (z trestního zákona), tak to mě uráží. S tím ať jdou někam.

Stingo

Když má někdo všechno hotový, nevím proč by měl povinnost pracovat…

suaeda

Nyní některá města začínají zaměstnávat ve veřejných službách, jako je třeba úklid města neplatiče a dlužníky městských bytů. Takže když jdu ráno do práce tak potkávám zvolna procházející se ženské dvojice s koštětem a lopatkou, které projdou bez povšimnutí okolo odpadků.

arygnoc

v prvom rade by som zaviedol 30 hodinový pracovný rýždeň a zákaz práce nadčas pod hrozbou nekompromisného žalára – nútených prác (na 10 rokov zavrieť v bani – veď chcú pracovať, nie?).
tým pádom by vzniko dosť pracovných miest pre všetkých, nemakali by tu ukrajinci 18 hodín denne (a i niektorí domáci).

povinná práca áno, ale všetko s rozumom (kľudne i model 14 dní práca, 14 dní voľno).
človek má pracovať, aby mohol žiť, a nie žiť, aby (iba) pracoval.
a to je i otázka mzdy, ktorá musí byť taká, aby sa za ňu dalo žiť.

;-Q

sesednizkola

Povinnost pracovat je absolutni nesmysl. Spousta lidi po statu nic nechce a penez ma dost, napriklad manzel pracuje, manzelka ne, rentieri, lidi zijici z vlastniho kapitalu atd. po kterych by zkratka bylo velmi zbytecne a hloupe pozadovat zamestnani, tim padem nejspis zalozeni si zbytecneho zivnostaku aby nemuseli zametst silnice. Ze vetsina lidi souhlasi s tim chapu, supaci valejici se vsude jsou preci jenom vice videt . Ale chce to trosku premyslet a nevidet to jen u nich, ti vam pracovat stejne nepujdou a byl by to akorat trest pro zamestnavatele.

Emefej

Je to hloupost. Pokud mám dostatek prostředků a od státu nic nepožaduji, proč bych měl mít povinnost pracovat?

mosoj

Povinnost pracovat je společnosti prospěšnější a nevidím na tom nic špatného.
V současném pojetí společenského zřízení, to nařídit nejde. To by se toho muselo změnit více.
Vadí to jenom lenochům, nebo těm co žijí z práce jiných.

anonym

Ne,pokud člověk třeba vyhrál tolik peněz,že mu na živobytí stačí a platí si soc.a zdrav.pojištění,tak proč by musel makat?

Mapel

Bylo zde právo na práci a také povinnost pracovat. Pokud by byla povinnost pracovat, tak musí vláda zebezpetit vytvoření pracovních míst. A úklidu měst je práce víc než dost.

Šidlo

nie, povinná by nemala byť, to je cesta do pekla diktatúry

ale! živott pracujúcich by mal byť zákonmi maximálne uľahčený a život nepracujúcich maximálne zťažený

samozrejme, to by práca v spoločnosti nesmela byť dehonestovaná tak, ako je teraz (od blbých robošov, cez blbých meterológov, učitľov, lekárov až po blbých IT)

skôr by malo byť trestné schvaľovať ekonomickú trestnú činnosť (ono, schvľovať a navádzať na trestné činy je aj teraz.....ale kto to naozaj trestá?!) aj rôzne eufemizmy ako ,,šikovnosť" by mali byť dôkladne potierané a odsudzované

redy

Stingo,neříkej že nechápeš, jak je myšlena otázka .-)

redy

Ypsilonovič- definuj – pražštinu

redy

lexx
otázka stojí jinak.

quentos

lexx: to jste zaspal dobu… nemálo lidí, zejména takových těch přiopálených, se dneska válí doma a plodí děti. Jestli tohle počítáte jako práci…

redy

Drap
Lidi makaj na tři směny,soboty neděle – něco by se našlo.
Možná 🙂 nebo ne? -:(