talka

Měl papež Benedikt pravdu? Osm let od řezenského projevu o islámu. Toť otázka!

Expapež Benedikt XVI. citoval slova byzantského císaře Manuela II. Palaiologa:
„Co nového přinesl Mohamed? Pouze věci špatné a nelidské, jakou je jeho příkaz šířit víru mečem.“

Odpovědi
Agneta

No jistě že věděl, o čem mluví :DDD
A možná by mohl být i trochu závistivý, což si ale nemůže připustit:DDD
(on totiž Mohamed i určitě něco nového přinesl, a těžko říct, které náboženství by bylo lepší, nebýt těch předpisů…a tak momentálně vedou křesťané)

Pepa25

Komentáž samotného ex-papeže: „Tato citace byla v muslimském světě, bohužel, vyložena jako výraz mého osobního postoje, což vyvolalo pochopitelné rozhořčení. Doufám, že čtenář mého textu bude moci bezprostředně pochopit, že tato věta nevyjadřuje mé osobní hodnocení Koránu, k němuž chovám úctu, příslušející posvátné knize velkého náboženství. Citací textu císaře Manuela II. jsem měl v úmyslu pouze zdůraznit podstatný vztah mezi vírou a rozumem. V tomto bodě se s Manuelem II. shoduji, aniž bych bral jeho polemiku za svou. “

Zdroj: http://www.ra­diovaticana.cz/cla­nek.php4?id=658­1#_ftn3