tatanka

Měl nebo má tank klakson?

Doplňuji:
Honzo, ode mne veliký dík, otázka byla myšlenatak, že když tanky stojí bez nastartovaných motorů a když vím, že mají vysílačky tak třeba nějaké upozornění nebo něco podobného. P.S na vojně jsem také byl , ale bojový útvar letectvo poté medicína. Díky

Nejlepší odpověď
honza19hk

jak kterej. jsem sběratel tanků takže o tom dost vím. Starý T34 klakson neměly,T55 měly elektrický s tím, že v některých verzích např VT55, MT55,BT55 je klakson na stlačený vzduch. Moderní tanky zpravidla mají klakson(elektrický či vzduchový.,ikdyž ho většinou nepotřebuješ,přeh­lídnout tank na silnici fakt nejde.A navíc tanky moc po silnici nejezdí,rozhodně ne na ocelových pásech takže k čemu by jim byl.

jestli tě vojenská technika zajímá klidně napiš.
Doplňuji:
pokud nemá nastartovaný motor, tak elektrický klakson samozřejmě funguje,. U některých typů tanků (napřT55 a jeho verze) je možno startovat motor stlačeným vzduchem,tento vzduch lze použít i na tlakový klakson.
Jen nevím k čemu by někdo používal u stojícího nenastartovaného tanku klakson. Několik tanků mám a to hlavně ty ženijní(VT55,VT34­,BT55…) a klakson používám jen při použití navijáku při vyproš´tování jako výstrahu.
Za jízdy jsem klakson nikdy nepoužil a to díky tomu že v tanku stejně málokdy jedeš sám,máš navigátora,jestli jsi ho někdy řídíl nebo v něm jel víš že z něj je kulový vidět. Dozadu nevidíš vůbec a do stran taky mizerně,přes rameno jeřábu.U bojového tanku to není o nic lepší,ikdyž nemá vpravo rameno jeřábu.
Proto tvoří osádku tanku více lidí.A je jedno jseli to je vyproš´tovací tank nebo ten s kanonem.

Další odpovědi
anonym

Pokud bys někdy byl poblíž jedoucího tanku, věděl bys, že klakson nepotřebuje…
😁
Doporučuju ti návštěvu Vojenského technického muzea v Lešanech – tam si na tank můžeš i sáhnout či do něj vlézt.

mosoj

Ano. Před použitím je ho ale třeba nabít.

suaeda

Jednou v noci na vojenském cvičení v Boleticích se proti mne na kopci vynořily tanky. Nečekal jsem na nic, natož na nějaký klakson, který nemá a mizel rychle do své Tatry a rozsvítil u ní všechny světla, aby mne tankisti včas viděli. Nyní se tomu směji, ale tenkrát mi moc do smíchu nebylo.

Lamalam

Některé verze izraelského tanku Merkava Mk4 mají elektrický i pneumatický klakson a k tomu ještě velmi výkonnou sirénu. Slyšela jsem na vlastní uši.