Zvědavý

Měl Gustav Frištenský nějaké děti ??

Vím že byl ženatý ale o dětech jsem se nedočetl.. díky

Nejlepší odpověď
annas

Slavný zápasník Gustav Frištenský neměl žádné děti. Ale měl tři bratry a tři sestry. Takže na slavného strýčka má kdo vzpomínat. Potomků Frištenských je hodně.

Informaci mám od jeho příbuzné, praneteře, která je ředitelkou muzea a bydlí v domě , který si G. F. vybudoval u řeky Moravy.

Mgr. Zdeňka Frištenská uspořádala tři setkání rodiny Frištenských. Také má zásluhu na tom, že v budově muzea v Litovli vzniká trvalá expozice věnovaná tomtusportovci Gustavu Frištenskému, tedy i jejímu příbuznému. Asii před necelými dvěma roky byla slavnostně odhalena socha G. F. v nadživotní velikosti.

Vzpomínka na slavného rodáka ze Slavkova u Brna.
" Na hřbitově ve Slavkově se nachází rodinná hrobka Frištenských, kde odpočívají rodiče a sourozenci tohoto známého zápasníka"
http://martin­.markovic.sweb­.cz/fristensky­.htm

Další odpovědi
anonym

Já kupodivu našel stránky o něm. Snad se tam dozvíme, zda měl potomky.

Zdroj: http://www.gus­tavfristensky­.cz/