Mahmut

Měl bych prosím otázku, co je to LAUF? Nemyslím tím od pušky, ale myslím psychologický výraz.Mockrát děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Význam slova Lau v psychologii je jiný, než uvádí www. Lauf = česky běh, pohyb.

Pod pojmem Lauf vysvětluje psycholog účinky bě (pphybu) na náš mozek

Fyzické účinky běhu jsou dobře známy. Co se děje během tréninku, ale i v našich myslích, je nyní v zájmu výzkumu.

Psycholog Andrew Marlovits uvádí:
Postavení rukou ovlivňuje běh. Ten pak posiluje lidské vědomí. Pro některé je běh změna proti pohybové nečinnosti, pro jiné vyvolává jakési uklidněn třeba i uprostřed rušného světa. Celkově se dá říct, že vyvolává dobrý pocit pro zachování rytmu života člověka. Člověk se může zbavit depresí vlastně tím, co je pro něho zdarma. Sám si běh reguluje, nesmí být extrémní, ale ani pomalý.

Podle německého Wikipedie.

Doplňuji:
Oprava:
Význam slova Lauf v psychologii je jiný, než uvádí www. Lauf = česky běh, pohyb.

Pod pojmem Lauf vysvětluje psycholog účinky běhu (pohybu) na náš mozek.
Fyzické účinky běhu jsou dobře známy. Co se děje během tréninku, ale i v našich myslích, je nyní v zájmu výzkumu.
Podle německé Wikipedie.

Další odpovědi
www

Klika,náhoda, štěstí – zkrátka hovorově lauf tady na Moravě 😉.
Doplňuji:
Že to také může znamenat běh, vím a díky za doplnění.
V naší oblasti se ale slovo používá zcela běžně ve smyslu co jsem uvedl. Stačí sem zavítat.. 😁 Navíc mohu doplnit ještě jedno slovo „laufčit“ znamená v hantecu utíkat, spěchat. Ale to ani žádný vědátor nezná 😁 !
P.S: odkazu v diskuzi od Annas vůbec nerozumím ☹

annas

Sbírat palce za chybné odpovědi je hluboce amorální !!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zakladni-listina-prav-a-svobod

beer

Ale tady na Moravě se takto ono slovo skutečně používá !! My jsme tady totiž velmi zaostalí a toho psychologa neznáme ))
Myslím si, že hlavně díky tvé odpovědi může být Mahmud spokojen a www ji doplnil o něco dalšího, co třeba také neznal. Klídek ..))

annas

Co je Lauf, ..... myslím psychologický výraz – zní otázka ???

www

Slovo lauf není žádný „psychlogický“ výraz ve vámi uváděném smyslu, neboť znamená i tam zase jen pohyb 😁. Smysl stále stejný, i když v oboru psychologie.
Na rozdíl od vás jsem pochopil, na co se neznalý a slovně neobratný tazatel ptá.

anonym

Uživatelka použila správnou připomínku, leč na nesprávném místě a bezděky se trefující do vlastních řad, viz poslední falešné palce:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-nejstarsi-pisen
Tvrzení o1 ústavním zákonu, ačkoliv se jedná o 2 samostatné, je snadno doložitelné, stejně jako u písně prostá matematika vypovídá, že 2 500 př. n.l. je starší, než 970 př.n.l.
Kdežto o vyvrácení o faktu z regionu odpovídajícího nemá žádný protiargument, tak se uchyluje (jako už kolikrát) k uštěpačné, leč plané výčitce, čímž jen sama potvrzuje svůj výrok o neschopnosti přiznat vlastní chyby.
(Kruh o dvojím metru se uzavírá, když usvědčuje samotného autora).
A to, že chybné odpovědí mívají nejvíce palců, tu bylo řečeno tolikrát, že netřeba dalšího opakování.

www

😁:-D no comment 😁:-D

anonym

Stačí přece přečíst základní znění otázky "Co je to lauf? (- kromě významu hlavně pušky).
Závěr si udělá každý sám.