Vašo

Měl bych dotáz ohledně zateplování omítek paneláku.

Je nutné při zateplení stěn balkonů zateplovat i panelové příčky mezi byty na jednotlivých patrech, včetně podlah balkonů ze spodu na jednotlivých patrech? Náš Výbor, včetně projektanta tvrdí, že je to nutné.Dozvěděl jsem se, že člen Zelená úspora ma názor, že toto není nutné. Stačí pouze zateplit plochu stěn bytů.
Myslím,že toto tvrzení zateplovat i panely, které rozdělují balkony, potřebuje pouze firma, která práce bude provádět. Na paneláku jde přece o velké peníze. Pokud o tom něco víte,prosím porad´te.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak pokud to chápu dobře , tak příčky mezi byty nemá cenu zateplovat, pokud to ovšem není jinak a nějak ta příčka nekouká ven. Pak ano. Spodky balkonů ano, neboť by tam vznikl tepelný můstek se všemi negativními dopady, který by celou investici do zateplení degradoval. Na zateplování se šetření nevyplácí !!

Další odpovědi
Dochy

Viděl bych to jako sporné. Nezateplený balkon a jeho příčka dělá tepelný most skrz jinak zateplenou zeď. Otázka je, zda je výhodné to řešit. Znamená to náklady na zateplení, odhadl bych v řádu 20–30% z ceny celkového zateplení a pravděpodobně řádově pouze 2–5% vliv na účinnost zateplení. Ale může to mít vliv na to, zda vám bude plesnivět zeď v koutě, nebo ne. Také vám to „zmenší“ balkony. Co se týče stropů balkonu, myslím, že by se museli předělat i podlahy, aby to mělo smysl.

anonym

Obrátila bych se na skutečného stavaře. Teoreticky vzato nějaký únik i přes tyto panely být může. Otázkou zůstává, zda je to únik natolik závažný, aby ho bylo ekonomické řešit.
Tohle nejspíš spočítá nějaký architekt, nebo projektant.

cukrar

Vašo, nerozumím které zdi myslíte, ale obecně,
každá stěna, která je ochlazována zvenku a ohřívaná zevnitř musí být zateplena.
Balkou musí být zateplen zvrchu i zespodu.

Každý si kupuje spotřebiče A+, A++, A+++, na několik let, ale barák si klidně postaví, nebo zateplí na mnoho let jen na „B“ nebo „C“

Michaela926

Jak je výše uvedeno, je to podle mě sporná situace. Doporučuji se obrátit na člověka/projek­tanta, který vysvětlí a doporučí řešení. Já jsem se dříve obrátila na tuto firmu www.projektan­tibreclav.cz , v komunikaci nebyl problém.