jjj123456789

Měl by Kollár radost z odsunu Němců z pohraničí?

Nejlepší odpověď
annas

Uvědomujete si, co touto otázkou sledujete?, Zkuste si na ni odopovědět sám, doplnit k otázce svůj pohled. Ten pak může rozvinou dalšít diskusi.

Má význam ptát se jiných na to, ,zda by Kollár měl či neměl radost z toho či ono?

Otázka nevychází z tzv. singularity. Nejsme vrstevníky Kollára, takže jeho vztah k odsunu Němců nemůžeme vyjádřit vzhledem k jiné situaci třeba pojmy, které existovaly v jeho době, Došlo přece ke změně události, významu pojmů atd., takže otázka realtivně teoreticky ztrácí smysl.

Doplňuji:
Pokud jste měl na mysli jiného Kollára, vaše otázka je rovněž nepřesná.

Neumím číst vaše myšlenky, které považujete za jediné správné.

víc diskuse

Další odpovědi
dědapetr

To těžko,v té době nežil.Umřel 24. ledna 1852

da ny

Jistě by neměl radost z vyhánění Čechů ze Sudet v r. 1938 ;)
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Su­dety