Vašek123

Měl by člověk sportovat?

Nejlepší odpověď
bolak

blázníš? víš jak je to nebezpečný, když se hejbeš? jak se ti začne třást celý tělo, to se ti třeba v Turánu uvolní nějakej trombus a seš na místě mrtvej..

sport je strašnej hazard, a běhání kor..

Další odpovědi
iceT

Měl,nemusí zrovna závodně,ale pohyb k životu patří,stejně jako jídlo.Jedna moje kolegyně furt dookola povídá,že cvičení je zdravé.

iwrana

Člověk,který pracuje v kanceláři a bydlí v paneláku,by sportovat měl.U člověka,který vykonává fyzickou práci a pak ještě doma pracuje na zahradě,nebo staví třeba dům to tak nutné není.

suaeda

Člověk by se měl pohybovat. Naše tělo to vyžaduje. Jestli při práci, sportu nebo na zahrádce to je jedno. V současnosti se mnoho lidí díky vyspělé době moc pohybovat nemusí, ale podívejme se o pár století zpět jak se lidi museli daleko více hýbat.

uccello

Stačí jen hodně chodit, aby ses jakž takž udržel v kondici.

mosoj

Sportovat nemusíš, ale učit tělo zvykat si na nějakou trvalou zátěž, bez kyslíkového dluhu !!!!! To je zdraví velmi prospěšné. Samospasitelné to ale také není.

marci1

Měl, ale každý podle svých schopností, možností a zdravotního stavu. Stačí více chodit, plavat nebo jezdit na kole. Prostě hýbat se, hýbat se, hýbat se !:-)

led

Ano, úmerne svojim fyzickým, priestorovým a časovým možnostiam. Nič sa nemá robiť nasilu, aby potom neplatilo: Športom k trvalej invalidite. Hranie športových hier na počítači vedie k fyzickej likvidácii vlastného organizmu – treba striedať aj s aktívnym pohybom, najlepšie vonku v prírode…

arygnoc

ťažko povedať, záleží od času, povolania či zamestnania, prostredia, v ktorom sa pohybuje.
Moje športové aktivity skončili sobášom a dokončením štúdia, potom na to proste nebol čas.

Pokiaľ sa jedná o zárobkovú činnosť, je to náročná práca a aj zdraviu nebezpečná (doping a pod).
I rekreačný šport je otázny, stáva sa pri ňom veľa úrazov (precenenie vlastných síl a pod.).
No a rekreačný beh v meste plnom áut je podľa mňa totálny úlet.

Ale nejaký pohyb určite, najmä pokiaľ ste mladý, získate tým dobrý základ pri rozvoji postavy, a potom už je to otázka možností a vôle, nezriedka i financií (podľa športu).
Takže je to individuálne.